Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. rozpoczęło realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn. „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców
w zakresie zdrowia jamy ustnej,” który w całości finansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa. Celem projektu jest dostarczenie profesjonalnej wiedzy oraz pomoc rodzicom
w kształtowaniu odpowiednich nawyków higienicznych i żywieniowych u dzieci.

Lekarz stomatolog wraz z higienistką stomatologiczną odwiedzając przedszkola uświadomią Twojemu dziecku:

 • Jak dbać o higienę jamy ustnej
 • Jak prawidłowo myć zęby
 • Jak odżywianie wpływa na zęby
 • Przyczyny powstawania próchnicy zębów

Edukacja w przedszkolach – galeria zdjęć:

 • Przedszkole Publiczne nr 4 Tarnów, ul. Szkolna 12

  Przedszkole Publiczne nr 4 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Szkolnej 12 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 3 Tarnów, ul. Chopina 8

  Przedszkole Publiczne nr 3 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Chopina 8 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 12 Tarnów, ul. Jasna 6

  Przedszkole Publiczne nr 12 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Jasna 6 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 24 Tarnów, Westerplatte 11

  Przedszkole Publiczne nr 24 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Westerplatte 11 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 8 „Pod Stokrotką” Tarnów, ul. Marii Dąbrowskiej 1

  Przedszkole Publiczne nr 8 „Pod Stokrotką” z siedzibą w Tarnowie przy ul. Marii  Dąbrowskiej 1 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek  i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 29 Tarnów, ul. Wilsona 50

  Przedszkole Publiczne nr 29 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Wilsona 50 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 20 Tarnów, ul. Sportowa 4

  Przedszkole Publiczne nr 20 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Sportowa 4 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 32 Tarnów, ul. Długa 23A

  Przedszkole Publiczne nr 32 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Długa 23A wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 31 Tarnów, ul. Promienna 13

  Przedszkole Publiczne nr 31 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Promienna 13 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 34 Tarnów, ul. Wiejska 29

  Przedszkole Publiczne nr 34 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Wiejska 29 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 17 Tarnów, Kościuszki 9

  Przedszkole Publiczne nr 17 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Kościuszki 9 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 6 Tarnów, ul. Waryńskiego 19

  Przedszkole Publiczne nr 6 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Waryńskiego 19 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 33 Tarnów, ul. Topolowa 5

  Przedszkole Publiczne nr 33 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Topolowa 5 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 35 z Oddziałem Integracyjnym Tarnów, ul. Topolowa 4

  Przedszkole Publiczne nr 35 z Oddziałem Integracyjnym z siedzibą w Tarnowie przy
  ul. Topolowa 4 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.

 • Przedszkole Publiczne nr 27 Tarnów, ul. Okrężna 32

  Przedszkole Publiczne nr 27 z siedzibą w Tarnowie przy ul. Okrężna 32 wzięło udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego z Urzędu Miasta Tarnowa „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” poprowadziły lekarz dentysta Pani Natalia Deptuch wraz z higienistką stomatologiczną Panią Anną Mól-Wiśniewska. Panie pokazały jak prawidłowo szczotkować zęby, co robić aby nasze ząbki były piękne i zdrowe oraz podały wiele wskazówek i ciekawostek dotyczących higieny jamy ustnej. Dodatkowo każdy rodzic otrzymał broszurkę, która zawiera informację dotyczące higieny jamy ustnej, diety oraz profilaktyki jamy ustnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział.