centrumopiekisenior1140x800

Wizualizacja dobudowy budynku Centrum Opieki Senioralnej

Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

planuje dobudowę nowego skrzydła „D”, przylegającego do obecnego budynku MCM w części wschodniej – wzdłuż parkingu od strony Grupy Azoty. Będzie to 4-kondygnacyjny budynek, o powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych na kondygnacji, w którym utworzony zostanie oddział geriatryczny, reumatologiczny oraz powiększona ilość łóżek dla Pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W budynku znajdować się będzie także izba przyjęć oraz poradnie specjalistyczne dla Seniorów.

Przy skrzydle „D” znajdować się będzie podjazd dla karetek z windą, dzięki czemu zarówno Pacjenci, transport medyczny jak i dostawcy będą mieli swobodny dostęp do każdej z kondygnacji.
Nowe skrzydło będzie połączone bezpośrednio z istniejącym budynkiem „A”, komunikacja między budynkami będzie bezproblemowa i wszystkie oddziały będą miały dostęp do pracowni diagnostycznych, gabinetów specjalistycznych oraz oddziału rehabilitacji. Połączenie nowego skrzydła budynku z już istniejącą bryłą będzie wymagało także przebudowy pomieszczeń w istniejącym budynku i dostosowanie ich dla tych działalności leczniczej.

Ze względu na koniecznością zapewnienia ciągłości realizacji usług medycznych i zminimalizowanie negatywnego wpływu procesu budowy na jakość realizowanych świadczeń w MCM, prace będą prowadzone etapowo.