Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Swoje wyróżnienie dla oddziału działającego w Mościckim Centrum Medycznym wręczyło Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Statuetkę „Przyjaciela mbu” odebrała kierownik Oddziału Elżbieta Kurowska podczas jubileuszu dwudziestolecia działalności stowarzyszenia w Polsce. Oddział Opieki Długoterminowej, na którym członkowie Stowarzyszenia pracują jako wolontariusze składa się z pierwszego w Tarnowie Hospicjum Stacjonarnego oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.  

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspiera osamotnione osoby starsze, które w wielu przypadkach nie mają rodziny, ani przyjaciół. Wolontariusze oferują im towarzystwo i życzliwość. Flagowy Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ polega na regularnych odwiedzinach wolontariuszy, dzięki czemu budują oni międzypokoleniowe więzi.

Przypomnijmy, że od 1 lipca ubiegłego roku w Mościckim Centrum Medycznym działa pierwsze w Tarnowie stacjonarne hospicjum. Zainteresowanie jego świadczeniami jest bardzo duże. – Mamy tutaj 12 łóżek i właściwie wciąż jest pełne obłożenie. Przyjmujemy pacjentów na bieżąco, czasami jest krótka kolejka oczekujących na wolne miejsce, co ważne nie ma żadnej rejonizacji – tłumaczy prezes Mościckiego Centrum Medycznego Jan Musiał. Najwięcej chorych trafia do placówki ze szpitali. O przyjęcie pytają także bliscy pacjentów przebywających w domu. Mościckie hospicjum mieści się  w pokojach jedno- i dwuosobowych na drugim piętrze budynku i dysponuje 12 miejscami.

Opieka jest bezpłatna dla osób ubezpieczonych, a do skorzystania z niej potrzebne jest skierowanie, wystawione przez lekarza. Komplet potrzebnych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej spółki. W placówce pracują lekarze i pielęgniarki z określonymi specjalnościami oraz doświadczeniem w pracy w opiece paliatywnej, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, jest także kapelan.  – Wsparcia oprócz samych chorych, często zmagających się z bólem, potrzebują także ich rodziny. Mają one zapewnioną opiekę psychologiczną – dodaje kierująca pracą Oddziału Elżbieta Kurowska.

W ramach Oddziału Opieki Długoterminowej działa także Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Jego podopieczni to pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji jednak ze względu na stan zdrowia potrzebują stałego nadzoru medycznego. Im właśnie otaczają opieką wolontariusze Stowarzyszenia mali braci Ubogich.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content