Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ograniczona aktywność fizyczna, wynikająca z postępu technicznego i łatwiejszy dostęp do wysokoprzetworzonej żywności. Te czynniki wpływają na wzrost tkanki tłuszczowej w organizmie. Przekłada się to na wzrost ryzyka nadwagi czy otyłości.  W zastraszającym tempie rośnie liczba młodych ludzi, którzy mają podobny problem. Wakacje to świetny czas na to, aby zastanowić się, jak zaradzić temu problemowi. Najmłodszym mogą w tym pomóc rodzice.  

Około 10% polskich dzieci w wieku od 1 do 3 lat ma nadwagę lub otyłość, a dodatkowe blisko 20 % jest zagrożonych nadmierną masą ciała. Z tym problemem zmaga się co trzeci 8-latek.  Prócz wyzwań natury estetycznej nadmierna masa ciała w młodym wieku może skutkować także poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w dorosłym życiu. 

Otyłość, która kwalifikowana jest jako jednostka chorobowa sprzyja rozwojowi wielu chorób m.in. cukrzycy typu 2, chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń hormonalnych czy metabolicznych – wylicza Aleksandra Padło, dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego. Dlatego niezwykle istotne jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych u ludzi młodych. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że pozostaną one z nimi na stałe. 

Jakie czynniki wpływają na zaburzenie masy ciała? 

    nieregularne posiłki – to zwiększa ryzyko podjadania

    siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna lub jej brak

    wysokie spożycie cukrów prostych (słodycze, słodzone napoje)

    jedzenie wysokoprzetworzonej żywności (fast food, gotowe dania)

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content