Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Mościckiego Centrum Medycznego została wysoko oceniona przez Centrum Monitorowania Jakości w ochronie zdrowia. Pozwoliło to na rekomendowanie placówki do uzyskania akredytacji ministra zdrowia – donosi Rynek Zdrowia.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia ocenia standardy leczenia w szpitalach, ale również w przychodniach POZ. Wymogi akredytacyjne dotyczą kluczowych obszarów udzielania świadczeń. Przykładowe sprawdzane standardy obejmują zakres: bezpieczeństwa, wszechstronności opieki, zapewnienia ciągłości świadczeń pomiędzy różnymi podmiotami sprawującymi opiekę nad pacjentem, promocji i edukacji zdrowotnej, ale również jakości dokumentacji medycznej. Agnieszka Pietraszewska-Macheta, szefowa Centrum Monitorowania Jakości poinformowało, że w ostatnim czasie do akredytacji ministra zdrowia rekomendowane zostały cztery placówki w kraju, wśród nich znalazło się także Mościckie Centrum Medyczne.

Przypominamy, że Podstawowa Opieka Zdrowotna też może uzyskać certyfikat akredytacyjny, udowadniając nie tylko Centrum, ale przede wszystkim swoim pacjentom, najwyższy standard usług. Gratulujemy rekomendowanym znakomitych ocen po wizytacjach – podsumowało CMJ w najnowszym komunikacie.

Obecnie akredytację ma jedynie 200 placówek POZ na 6 150 działających w całym kraju.
Rekomendowane właśnie do akredytacji cztery kolejne POZety to dowód na to, że pacjenci mogą, a wręcz powinni oczekiwać wysokiej jakości na poziomie, bliskich im na co dzień, przychodni – podsumowała Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dyrektor CMJ.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content