Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Żyjemy w społeczeństwie, które stosunkowo szybko się starzeje. Za 12 lat osoby powyżej 60 roku życia stanowić mają 27 % polskiego społeczeństwa, o ponad 10 % więcej niż w roku 2007. Procesowi towarzyszy ograniczenie sprawności. Dlatego coraz częściej – po złamaniu, na reumatyzm, czy po zawale – potrzebujemy rehabilitacji. Świadczenia Poradni Rehabilitacyjnej finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia będą łatwiej dostępne w Mościckim Centrum Medycznym. Od 16 listopada udzielanie świadczeń rozpoczął  lek. specjalista rehabilitacji medycznej Adrian Rybski. Rejestracja pod numerem telefonu 14 688 05 50.

Lekarz rehabilitacji medycznej leczy nabyte i wrodzone wady narządu ruchu. Specjalista otacza opieką zarówno dzieci, jak i seniorów. Zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem usprawniającym pacjentów ze schorzeniami reumatycznymi, neurologicznymi oraz urazowo-ortopedycznymi. W praktyce najczęściej zgłaszają się pacjenci z bólami pleców, zespołem cieśni nadgarstka, zapaleniem stawów, chorobami stóp, rwą kulszową czy z ograniczoną ruchomością stawów. Lekarz wystawia także skierowania na zabiegi rehabilitacyjne.

Warto zaznaczyć, że rehabilitacja mieści w sobie także działania psychologiczne, które mają na celu pomóc pacjentom powrócić do dobrej formy i pełnego zdrowia. Fizjoterapia natomiast skupia się  na aspektach fizycznych organizmu.

Aby skorzystać ze świadczeń Poradni trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Obecnie w związku z rozpoczęciem udzielania świadczeń przez kolejnego specjalistę czas oczekiwania na wizytę w poradni jest stosukowo krótki.  Dodajmy, że w trakcie rehabilitacji pacjent ma prawo do bezpłatnych badań, leków i wyrobów medycznych.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content