Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ile powinienem zrzucić, aby nie zmagać z nadwagą czy otyłością? To pytanie najczęściej zadawali mieszkańcy Tarnowa podczas bezpłatnych konsultacji dietetycznych, udzielanych w centrum miasta, w ramach integracyjnego spotkania pod hasłem Dobrodzień.  Mościckie Centrum Medyczne podczas imprezy udzielało też porad fizjoterapeutycznych.

Dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego Aleksandra Padło na początek przeprowadzała zazwyczaj analizę, pozwalającą na udzielenie pierwszych odpowiedzi.   Rekomendowała też sposób odżywiania, pozwalający na stopniowe i zdrowe redukowanie masy ciała, przy zapewnieniu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Pamiętajmy, że nawet jeżeli zdecydujemy się na radykalne kroki, proces odchudzania nie może przebiegać zbyt gwałtownie. Na ogół zdrowe tempo to od 0,5-1 kg/tygodniowo. Wszystko zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań i początkowej masy ciała. Im jest ona wyższa, tym cała operacja może przebiegać szybciej.

Osoby uczestniczące w Dobrodniu na stanowisku Mościckiego Centrum Medycznego korzystały też z porad fizjoterapeuty. Najczęściej pojawiały się pytania o przyczyny odczuwanych dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem czy narządem ruchu. Specjalista MCM Tomasz Wolak zazwyczaj rozpoczynał spotkanie od rozmowy, podczas której gromadził informacje na temat dolegliwości, objawów i wcześniejszych metod leczenia. Przeprowadzał także pierwsze elementy diagnostyki, oceniał zakres ruchu, siłę mięśniową i inne ważne parametry. Jak się często okazywało to nie urazy mechaniczne są zazwyczaj przyczyną bólów kręgosłupa. Dolegliwości są w praktyce związane ze zmianami zwyrodnieniowymi, stanami zapalnymi oraz problemami z funkcjonowaniem stawów.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content