Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Potrawy wielkanocne były smaczne i ciężko się im było oprzeć?  Po Wielkanocy warto zastosować kilka rad, aby pomóc organizmowi wrócić do formy. Przedstawiamy pozycje żywieniowe, które pomogą oczyścić organizm i znów poczuć się lekko.

Ważne jest, by po świątecznym popuszczaniu pasa szybko wrócić do stałego rytmu posiłków. To ureguluje przemiany metaboliczne. Korzystnie jest po przebudzeniu wypić szklankę wody z sokiem z cytryny. Przepłuka ona i oczyści układ pokarmowy. Dodatkowo pobudzi do pracy, wątrobę,  która jest odpowiedzialna za usuwanie z organizmu szkodliwych substancji i toksyn.

Powinniśmy spożywać jak najwięcej zielonych warzyw. Jak mówi Aleksandra Padło dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego  zawarte w nich witaminy, związki i substancje biologicznie aktywne wykazują działanie antyseptyczne, oczyszczające, odtruwające i regulujące procesy trawienia. Dobrym pomysłem na śniadanie po świętach jest owsianka, szczególnie jeśli zostanie przygotowana na płatkach, które nie zostaną rozgotowane w mleku. Dobre są nie tylko płatki owsiane, ale również żytnie i jaglane,  bo charakteryzują się wysoką zawartością błonnika, który oczyszcza jelita i reguluje ich pracę. Kasza jaglana. Jest lekkostrawna, dlatego nadaje się zarówno na śniadanie jak i na obiad. Usuwa z organizmu nadmiar wilgoci i śluzy. Obfituje w witaminy z grupy B, które wzmacniają pracę jelita grubego oraz żelazo, magnez, fosfor, wapń, potas, krzem i lecytynę.

Warto jeść zupy. Przygotowane na wywarach warzywnych są doskonałym uzupełnieniem poświątecznego jadłospisu. Niskokaloryczne, a jednocześnie bogate w witaminy i składniki mineralne, dzięki znacznej ilości dodanych warzyw.  Skuteczny i smaczny bywa także detoks sokowy. Polega on na piciu 5 porcji świeżo wyciśniętych soków. Najlepiej w odstępie trzech godzin. Po pysznych babkach i sernikach, warto postawić na picie wody i herbatek ziołowych. W roli głównej dobrze sprawdza się kapusta. Jedzenie jej przez jeden dzień może być całkiem trafionym rozwiązaniem, by pomóc żołądkowi wrócić do formy. Pamiętamy też, aby oczyszczanie i dbanie o swój organizm nie było nudne i monotonne. Dobrze zaplanowany detoks może być całkiem przyjemny. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content