Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

W przypadku nagłego zachorowania można zapisać się do dowolnego lekarza na NFZ.  Prawo do darmowej opieki medycznej mamy również gdy jesteśmy daleko od domu – na przykład podczas wyjazdu służbowego czy urlopu – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia.

 Każdy, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne, może zgłosić się w ramach POZ w dowolnej przychodni do lekarza rodzinnego. Nie potrzeba do tego żadnego skierowania. Nie obowiązuje także rejonizacja. Narodowy Fundusz Zdrowia radzi, żeby szukać bezpłatnej pomocy, gdy zachorujemy z dala od miejsca zamieszkania. – Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu zdrowotnemu może zgłosić się do dowolnej przychodni do lekarza rodzinnego – informują przedstawiciele Funduszu.

W Mościckim Centrum Medycznym świadczenia z zakresu podstawowej opieki medycznej są udzielane przez 17 lekarzy. Placówka, jako jedna z pierwszych dwustu przychodni w kraju, pod koniec ubiegłego roku otrzymała akredytację ministra zdrowia w tym zakresie. Oznacza to, że spełnia standardy w zakresie jakości kluczowych obszarów świadczeń, dotyczących bezpieczeństwa, wszechstronności opieki, promocji i edukacji zdrowotnej oraz jakości dokumentacji medycznej. W ramach Poradni POZ Mościckie Centrum obejmuje opieką ponad 11 tysięcy pacjentów. Rocznie korzystają oni z ponad 55 tysięcy porad.  O zdrowie dzieci w naszej Poradni dba czworo lekarzy pediatrów. Ich gabinety w każdym miesiącu odwiedzane są około 800 razy.

Przypomnijmy, że świadczenia lekarza POZ prócz orzekania o stanie zdrowia obejmują też m. in. udzielanie porad w leczeniu schorzeń, w tym zapewnienie diagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej i nieobrazowej (EKG, RTG, USG),  wykonywanie zabiegów w gabinecie zabiegowym, profilaktykę chorób, a także inne świadczenia wynikające z potrzeb populacji objętej opieką, w tym: kierowanie do poradni specjalistycznych i na leczenie szpitalne. POZ pracuje w dni robocze, od poniedziałku do piątku, między godz. 8:00 a 18:00.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content