Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Nie tylko żywienie, ale także badania profilaktyczne. Nowa problematyka pojawi się w czasie tegorocznych, otwartych spotkań edukacyjno-informacyjnych w cyklu „Z dziennika profilaktyka” organizowanych przez Mościckie Centrum Medyczne. Tradycyjnie będą się one odbywać w siedzibie spółki w ostatnie czwartki każdego miesiąca, o godzinie 16:00. Co ciekawe wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniach otrzymają skierowania na wykonanie badań profilaktycznych. Partnerem spotkań jest Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Realizację cyklu otworzy 25 stycznia spotkanie dedykowane szczególnie dla Pań, które mają za sobą okres aktywności zawodowej. Tematem będzie żywienie, suplementacja i zmiany, zachodzące w okresie menopauzy. Jak media usiłują kształtować nasze zwyczaje żywieniowe i na co uważać korzystając z nich? Tego można się będzie dowiedzieć 29 lutego. Temat będzie analizowany zarówno w odniesieniu do dzieci, jak i osób dorosłych. Marcowe i majowe spotkanie poświęcone zostaną zasadności wykonywania badań mammograficznych. W kwietniu natomiast będzie się można dowiedzieć, jak istotna jest dietoterapia w chorobach nowotworowych. Omówione zostaną prawidłowe zwyczaje żywieniowe, zarówno w czasie trwania terapii, jak i po jej zakończeniu oraz w rekonwalescencji.

Pierwsze spotkanie w drugiej połowie roku czyli 27 czerwca poświęcone zostanie żywieniu i suplementacji pań w czasie ciąży. W lipcu można się będzie dowiedzieć więcej o pierwszej pomocy. Tematem spotkania sierpniowego będzie żywienie w przebiegu dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Pojawią się odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z zaparciami, wzdęciami czy  przewlekłymi biegunkami. Cukrzyca w ciąży to temat spotkania zaplanowanego na 26 września. Żywieniu i suplementacji mam karmiących poświęcone będzie spotkanie w ostatnim dniu października. W listopadzie analizowana będzie dieta seniora. Prowadzący omówią składniki, niezbędne w żywieniu osób w wieku podeszłym. Tegoroczną edycję spotkań w cyklu „Z dziennika profilaktyka” zamknie pogadanka o diecie w chorobach zapalnych jelit.

Za realizacje spotkań odpowiedzialny jest zespół, w skład którego wchodzą: dietetyczki Aleksandra Padło i Małgorzata Zyder, pielęgniarki Katarzyna Srebro i Ewa Kuliś, położna Grażyna Jakubowska oraz wykonująca badania mammograficzne technik radiologii Katarzyna Skoblowska. 

W spotkania są zaangażowani także doradcy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W każdy dzień organizacji spotkań przy stanowisku NFZ w Mościckim Centrum Medycznym w godz. od 8:30 do 10:300 można będzie porozmawiać o profilaktyce medycznej i wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content