Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Uwaga Pacjenci. Jeżeli nie zamierzamy przyjść na umówioną wizytę w przychodni informujmy o tym wcześniej rejestrację. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia to jeden z czynników, który znacznie ogranicza wydolność systemu opieki medycznej. W sumie w ciągu roku dotyczy to pół miliona Pacjentów, którzy się rejestrują i nie przychodzą na wizyty. Ma temu zaradzić planowane na bieżący rok uruchomienie centralnej rejestracji do przychodni, poradni i szpitali, finansowanych przez NFZ.

Zgodnie z założeniami przedstawionymi właśnie przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zamiast dotychczasowych list oczekujących w każdej placówce, będzie jedna, centralna lista. Ma to poprawić dostępność świadczeń. W pierwszym etapie centralna e-rejestracja ma dotyczyć wybranych świadczeń, a zapisy na pozostałe będą odbywały się na dotychczasowych zasadach.  Jednocześnie katalog zakresów świadczeń objętych rejestracją centralną będzie rozszerzany, by rozwiązaniem objąć wszystkie świadczenia.

Zapisy w centralnej e-rejestracji będą możliwe na trzy sposoby: bezpośrednio w placówce, w tym osobiście, telefonicznie albo z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, przy wykorzystaniu Internetowego Konta Pacjenta lub za pośrednictwem dedykowanej do tego infolinii, która zostanie uruchomiona na potrzeby elektronicznej rejestracji centralnej.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content