Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Jest wiele powodów, by skorzystać z programu Profilaktyka 40 plus, który jeszcze do końca roku realizuje Mościckie Centrum Medyczne. Ich zestawienie przedstawiło właśnie Ministerstwo Zdrowia. Przypomina ono także,  że osoby biorące udział w pilotażu będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród.

Wśród zalet programu wymieniono zyskanie możliwości wczesnej diagnostyki, która jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na długie życie w zdrowiu. Jest to związane z uniknięciem długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia. Wykrycie choroby na wczesnym etapie zwiększa szanse na całkowite wyzdrowienie i zapewnia uzyskanie wiedzy o swoim zdrowiu.

Ważne są także korzyści w zakresie świadomości takie jak możliwość przeanalizowania swoich nawyków i stylu życia, dzięki odpowiedziom na pytania ankiety czy w końcu informacje o tym, jakie zmiany wprowadzić w tym zakresie, żeby lepiej służyły zdrowiu.

Wśród powodów przemawiających za badaniem znalazło się też zaoszczędzenie czasu – by się kompleksowo przebadać nie trzeba zapisywać się do lekarza po skierowanie i wygodę – można uzyskać skierowanie bez wychodzenia z domu przez internet czy telefonicznie. Istotne jest też zyskanie spokoju i poczucia bezpieczeństwa – dzięki regularnym badaniom wiadomo, że jesteśmy zdrowi i odpowiedzialnie dbamy o przyszłość.

Przypomnijmy, że program zakłada przebadanie w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca, zaburzenia w pracy wątroby i nerek, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia związane z ciśnieniem krwi, czy rak prostaty u mężczyzn.

Aby z niego skorzystać należy wypełnić internetową ankietę. Mościckie Centrum Medyczne proponuje pomoc w tym zakresie. Szczegóły można ustalić podczas rozmowy z koordynatorem POZ telefonując pod numer 14 688 05 88 w poniedziałki, czwartki i piątki w godz. 08:00 do 10:00 oraz we wtorki i środy w godz. od 12:00 do 13:00. Wypełnienie ankiety kończy wystawienie skierowania na badania.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content