Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Pacjenci Mościckiego Centrum Medycznego, którzy dokonali autoryzacji Internetowego Konto Pacjenta, mają dostęp do dokumentacji medycznej. Spółka była w czołówce placówek służby zdrowia, które uruchomiły tę funkcjonalność. Może być ona szczególnie przydatna podczas wyjazdów wakacyjnych.

Pacjenci korzystający z Internetowego Konta Pacjenta mają dostęp do wielu dokumentów medycznych m. in. do podglądu: (recept, skierowań, historii leczenia, zwolnień, zażywanych leków, profilaktyki czy szczepień) od razu po zalogowaniu się do aplikacji. Lekarz może uzyskać dostęp do tych danych również z poziomu swojego gabinetu poprzez system za zgodą pacjenta, który otrzyma indywidualny kod, bez konieczności każdorazowego zabierania ze sobą całej dokumentacji choroby.  Warto dodać, że aby pracownicy medyczni mieli wgląd do konta pacjenta osoba zainteresowana musi im nadać takie uprawnienie w systemie. Upoważnienia takiego można udzielić na określony czas i zakres danych. Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych w Unii Europejskiej (RODO) informacje o stanie zdrowia są szczególną kategorią danych osobowych, stąd wymagają zastosowania adekwatnych zabezpieczeń, by nie doszło do ich udostępniania nieuprawnionym osobom.

Przypomnijmy, że Mościckie Centrum Medyczne oferuje pomoc przy autoryzacji IKP dla Pacjentów, którzy korzystają w spółce z Podstawowej Opieki Zdrowotnej.  Operacja potwierdzania tożsamości jest dokonana przez elektroniczną bankowość lub przy wykorzystaniu tzw. profilu zaufanego. Jeśli pacjent nie posiada takiego profilu, pracownicy spółki pomagają w jego aktywizacji. Zainteresowani mogą się kontaktować przesyłając mail na adres: mcm@mcm.net.pl lub telefonując pod numer 14 688 05 18 lub  14 688 05 51.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content