Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

W Tarnowie ruszają Zdearzenia, czyli święto miasta. Prócz koncertów, spektakli, Jarmarku Galicyjskiego i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w ramach strefy zdrowia można będzie skorzystać ze świadczeń Mościckiego Centrum Medycznego. W niedzielę 26 czerwca między godz. 14:00 a 18:00 specjaliści spółki zapraszają na konsultacje fizjoterapeuty i dietetyka. Prowadzona będzie także edukacja prozdrowotna, dotycząca profilaktyki raka piersi. Niedzielna część święta miasta nosi nazwę DobroDZIEŃ i zaplanowano ją na ulicy Wałowej 25 w zaułku Spycimira Leliwity.

Coraz więcej czasu, ze względu na charakter pracy przy komputerze, spędzamy siedząc. Sprzyja to przeciążeniom układu ruchu, w rezultacie czego blisko 80%  społeczeństwa cierpi z powodu bólów kręgosłupa oraz tkanek sąsiadujących. Kręgosłup w wieku 20-30 lat osiąga największą długość, a później stopniowo ją traci, na skutek czego pogłębiają się krzywizny  i spłaszczają krążki międzykręgowe. Przyczyn dolegliwości bólowych jest dużo, dlatego – by znaleźć przyczynę dysfunkcji i wdrożyć odpowiednie leczenie – ważna jest specjalistyczna diagnostyka. Kiedy nie potrafimy się zmobilizować do wizyty w gabinecie lekarza specjalisty pierwszym krokiem mogą być właśnie takie konsultacje, jakie proponuje Mościckie Centrum Medyczne.

Spożywanie prawidłowo zbilansowanych posiłków odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu zdrowia, ale również dobrego samopoczucia. Niektóre artykuły spożywcze dodają nam energii i witalności, inne zabierają. Ma to duży wpływ na naszą wydajność i motywację do działania. Co jeść, by lepiej się czuć i mieć więcej energii? Między innymi na ten temat można będzie porozmawiać z dietetyk MCM  w czasie akcji DobroDZIEŃ.

Celem programu Siła Kobiety, który będą promować położna i technik radiologii podczas akcji jest coraz powszechniejszy udział w akcji badań mammograficznych. W Mościckim Centrum raz na dwa lata takie badanie mogą bezpłatnie wykonywać panie pomiędzy 50. a 69. rokiem życia. Statystycznie w Polsce na profilaktyczną mammografię zgłasza się około 40 proc. Uprawnionych kobiet. Tymczasem np. w Szwecji badanie wykonuje 90 proc. pań. Diagnostyka pozwala wykryć niewyczuwalne zmiany onkologiczne w fazie bezobjawowej, kiedy 90 proc. z nich  udaje się skutecznie wyleczyć.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content