Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Do kiedy nie mamy Internetowego Konta Pacjenta, nie wydaje się być niezbędne. Dopiero założenie go pokazuje, jak szeroką funkcjonalność posiada to rozwiązanie. Można dzięki niemu odbierać  e-recepty, e-skierowania czy e-zwolnienia  wystawione przez lekarzy. Jednak możliwości systemu są o wiele większe.  Wszyscy Pacjenci korzystający z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Mościckim Centrum Medycznym mogą założyć takie konto w siedzibie spółki. Trzeba się jednak pospieszyć, ponieważ pomoc w tym zakresie jest oferowana do końca roku. Zainteresowani mogą się kontaktować telefonując pod numer 146 88 05 18 lub  146 88 05 51 albo przesyłając mail na adres: mcm@mcm.net.pl

Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja, która pozwala na łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do wielu informacji na temat danych medycznych swoich, dzieci i bliskich. Można dzięki niej przypomnieć świadczenia, z których korzystaliśmy, a także zażywane leki wraz ze stopniem refundacji przy ich zakupie. Łatwo możemy też zweryfikować wysokość składek, odprowadzonych na ubezpieczenie zdrowotne oraz zobaczyć listę miejsc, w których możemy się leczyć. Są tutaj także zaświadczenia medyczne, wydawane podczas choroby. System zawiera wyniki testów, przeprowadzonych na obecność koronawirusa. Można z niego pobrać unijne certyfikaty COVID (UCC), które potwierdzają zaszczepienie przeciw tej chorobie lub jej przechorowanie. W sytuacji zagrożenia chorobą IKP podpowiada, do kiedy prawdopodobnie należy przebywać na kwarantannie lub w izolacji domowej. Choć należy pamiętać, że w tym ostatnim przypadku ostatecznie decyzje powinny zależeć  od stanu zdrowia.

Aby założyć Internetowe Konto Pacjenta trzeba posiadać Profil Zaufany. To rodzaj wirtualnego podpisu, pozwalający na potwierdzanie tożsamości w internecie. Dzięki niemu, wykorzystując sieć, można przesyłać dokumenty lub wnioski do różnych urzędów. Pacjenci zainteresowani Internetowym Kontem, który nie mają Profilu Zaufanego mogą liczyć na pomoc także w zakresie aktywizacji tego rozwiązania. Niezbędne są do tego: dokument tożsamości, adres poczty e-mail i numer telefonu komórkowego. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content