Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Jeszcze do 10 grudnia obchodzone są Dni Walki z Chorobami Płuc. Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz częściej zastanawiamy się nad kondycją naszego układu oddechowego. Niestety, według lekarzy i naukowców, znaczny odsetek, ok. jedna trzecia pacjentów po przebytym zakażeniu SARS CoV-2 wymaga leczenia i oddechowej rehabilitacji. Ozdrowieńcy często skarżą się na zaburzenia w oddychaniu, duszności oraz zmniejszoną wydolność oddechową. Standardowym testem sprawności płuc jest badanie spirometryczne. Między innymi takie badanie wykonuje Poradnia Pulmonologiczna Mościckiego Centrum Medycznego.

Spirometria to badanie czynnościowe układu oddechowego, które polega na pomiarze objętości płuc oraz przepływu powietrza w różnych fazach cyklu oddechowego.  Koronawirus atakuje głównie układ oddechowy. Dlatego też badanie spirometryczne pozwala lekarzom uzyskać kompleksową informację o stanie zdrowia Pacjenta. Badanie tego typu standardowo wykonuje się w celu rozpoznania i późniejszej kontroli przebiegu chorób, wpływających na funkcjonowanie płuc, takich jak: astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy restrykcyjne choroby płuc.

W Poradni Pumonologicznej Mościckiego Centrum Medycznego wykonywane są także badania pulsoksymetryczne. Polegają one na pomiarze saturacji, czyli nasycenia krwi tlenem. Badanie następuje przez skórę, jest bezbolesne i proste w wykonaniu.

Poradnia Pulmonologiczna realizuje szeroki zakres świadczeń związanych z leczeniem  i profilaktyką chorób płuc. Korzystamy z doświadczenia lekarza specjalisty pulmonologii z wieloletnią praktyką Krystyny Rybołowicz-Kułagi. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na szybką diagnostykę radiologiczną i czynnościową niekorzystnych zmian w układzie oddechowym. Placówka realizuje ponadto zadania z zakresu profilaktyki chorób układu oddechowego.  Telefon do rejestracji 14 688 05 50.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content