Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Spore zainteresowanie towarzyszy zapisom na trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Dla osób powyżej 50. roku życia czas oczekiwania na nią został skrócony z pół roku do pięciu miesięcy. Pacjenci w tej grupie wiekowej mają już wystawiane skierowania na szczepienie. W Mościckim Centrum Medycznym można się rejestrować, telefonując pod numer 14 688-05-07 lub przesyłając mail na adres: szczepienia@mcm.net.pl. Wciąż prowadzona jest także rejestracja na szczepienia pierwszą dawką.

Tylko w bieżącym tygodniu na szczepienia przeciwko Covid-19  w Mościckim Centrum Medycznym zapisało się ponad 500 osób. Zainteresowanie spowodowało decyzję o organizacji dodatkowych terminów szczepień. Dlatego w MCM trzy zespoły podające szczepionkę pracować będą w sobotę 4 grudnia w godzinach od 8:00 do 12:00. Przypominamy, że aby wszystko przebiegło jak najsprawniej wcześniej należy wypełnić oświadczenie, dostępne w rejestracji oraz na stronie Mościckiego Centrum Medycznego. Szczepienia wykonywane są preparatem marki Pfizer, osoby zainteresowane szczepionką jednodawkową mogą się zapisywać także na szczepionki Johnson&Johnson. Przypomnijmy, że trzecią dawkę przyjmują także wszystkie osoby pełnoletnie, po sześciu miesiącach od czasu ostatniego szczepienia.

Ministerstwo Zdrowia skróciło termin oczekiwania na trzecią dawkę, aby osoby powyżej 50 lat miały możliwość dodatkowego zabezpieczenia przed koronawirusem w czasie świątecznym, kiedy dochodzi do większej liczby spotkań. Rozwiązanie to ma również służyć uniknięciu kumulacji szczepień w okresie okołoświątecznym. Mieszkańcy regionu otrzymują SMSy z Ministerstwa Zdrowia z informacją o tym, że mogą się zapisywać na dawkę przypominającą.  Przyjęcie tej dawki wpływa też na przedłużenie ważności Unijnego Certyfikatu COVID na rok od daty wykonanego szczepienia. Dodajmy, że obecnie w Tarnowie w pełni zaszczepionych jest 50,8 % mieszkańców, w tutejszej gminie wskaźnik ten jest o sześć procent niższy. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content