Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

3 grudnia obchodzony jest Dzień Niepełnosprawnych. Ponad 12 % Polaków żyje z niepełnosprawnością. Osoby takie stanowią też sporą część podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającego w Mościckim Centrum Medycznym. Placówka z całodobową opieką lekarską zapewnia świadczenia, udzielane przez interdyscyplinarny zespół specjalistów. ZOL mieszczący się w przejrzystych i przestronnych pomieszczeniach posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie opieki nad osobami przewlekle chorymi.

W ramach miejsc współfinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz miejsc komercyjnych realizowane są świadczenia, które obejmują leczenie, pielęgnację i rehabilitację. Mogą z nich skorzystać Pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, jednak ze względu na stan zdrowia potrzebują stałego nadzoru medycznego. Warunkiem przyjęcia jest uzyskanie odpowiedniej oceny w międzynarodowej skali Barthel, wskazującej poziom sprawności ruchowej. Prócz kontynuacji leczenia podopieczni korzystają tu ze świadczeń, udzielanych przez zespół specjalistów: lekarzy, psychologów, neurologopedy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych, terapeutów zajęciowych i personel pomocniczy. W zależności od wskazań lekarskich pacjenci korzystają z jednej z pięciu rodzajów diet.

Nad poprawą sprawności podopiecznych w ZOL pracują fizjoterapeuci, którzy wraz z lekarzami indywidualnie decydują o formach aktywności. Celem jest ograniczenie konkretnych dysfunkcji bądź też zahamowanie ich skutków ubocznych. W czasie rehabilitacji grupowej Chorzy pracują nad poprawą sprawności przy wykorzystaniu różnych przyrządów. Biorą też udział w zajęciach grupowej i indywidualnej terapii zajęciowej. Zespół psychologów udziela im wsparcia emocjonalnego, motywuje do aktywnego uczestniczenia w życiu i dąży do utrzymywania funkcji poznawczych. Specjaliści ci udzielają także wsparcia rodzinom i opiekunom chorych. W ZOL podopieczni korzystają też z posługi duszpasterskiej. Do ich dyspozycji pozostaje odnowiona kaplica pw. Miłosierdzia Bożego.

Świadczenia w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym udzielane są na dwóch piętrach budynku w salach jedno, dwu, trzy oraz czteroosobowych. Pacjentom w najcięższym stanie bezpieczeństwo zapewnia specjalistyczny sprzęt medyczny, np. koncentratory tlenu, ssaki elektryczne, pulsoksymetry czy defibrylator. W ramach kontraktu z NFZ finansowane jest wyżywienie i zakwaterowanie pacjentów. Opłata za pozostałe świadczenia medyczne finansowana jest ze świadczeń podopiecznych i stanowić może 70% dochodu. Podopieczni mogą także przebywać w ZOL na warunkach komercyjnych. W tym przypadku opłata wynosi 3 500 zł.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content