Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Dnia 22 września w Mościckim Centrum Medycznym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli poświęcona realizacji programu UE, dotyczącego profilaktyki raka piersi pn. Siła Kobiety.

Badania mammograficzne od września w Mościckim Centrum Medycznym wykonywane są na nowoczesnym aparacie Mammograficznym – cyfrowym. Nowy aparat został zakupiony w ramach programu „Narodowa Strategia Onkologiczna” pn.: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy.

Do 31.12.2026 r. zgodnie z założeniami programu badania wykonywane są wyłącznie osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1398, z późn. zm.).

W chwili obecnej w Pracowni Mammograficznej wykonywanych jest około 200 badań miesięcznie, z których średnio około 4 wysyłane są do dalszej diagnostyki.

Nowy mammograf wykorzystywany jest między innymi do realizacji programu UE profilaktyka raka piersi pn. Siła Kobiety. Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa kobiet w wieku od 50 do 69 lat w programie zdrowotnym profilaktyki raka piersi poprzez działania informacyjno-edukacyjne i działania dotyczące edukacji prozdrowotnej. W ramach programu profilaktyki raka piersi pn. Siła Kobiety Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z :
• bezpłatnych badań mammograficznych,
• bezpłatnych porad informacyjnych prowadzonych przez technika elektroradiologii,
• bezpłatnych szkoleń edukacyjno-informacyjnych obejmujących edukację prozdrowotną prowadzonych przez lekarza ginekologa/ położną,
• w trakcie spotkań prowadzone są działania edukacyjne w zakresie samobadania piersi z instruktażem na fantomie,
• możliwości dofinansowania kosztów dojazdu na badania dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
• możliwości transportu na badania pacjentek z dysfunkcją narządu ruchu,
• możliwości zwrotu kosztów opieki nad osobą potrzebująca wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, na czas wykonania badania mammograficznego.

Więcej informacji nt. projektu znajduję się na stronie internetowej https://www.mcm.net.pl/silakobiety

W celu umówienia się na badanie prosimy o kontakt z Rejestracją Pracowni Mammograficznej piętro I lub pod nr tel. 14 68 80 563/882 663 380.

Galeria zdjęć:

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content