Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. informuje, iż od 09.09.2021 r. (czwartek) po krótkiej przerwie ponownie uruchamiamy Pracownie Mammograficzną. Badania mammograficzne wykonywane są teraz na nowoczesnym aparacie Mammograficznym – cyfrowym.

Pracownia Mammograficzna dotychczas wykonywała badania na analogowym aparacie mammograficznym. W pracowni od początku roku wykonanych zostało ponad 1200 badań.

Nowy aparat Mammograficzny zapewni szybkie i bezpieczne wykonywanie badań mammograficznych, który emituje znacznie mniejsze dawki szkodliwego promieniowania. Wyniki badań wykonywane metodą radiografii cyfrowej zapisywane oraz wydawane pacjentkom na płycie CD. Nowy aparat został zakupiony w ramach programu „Narodowa Strategia Onkologiczna” pn.: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy.

W Pracowni Mammograficznej do 31.12.2026 r. wykonywane są wyłącznie badania osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1398, z późn. zm.)

W celu umówienia się na badanie prosimy o kontakt z Rejestracją Pracowni Mammograficznej piętro I lub pod nr tel. 14 68 80 563/882 663 380.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content