Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

W Centrum Sztuki Mościce w ramach Białego Tygodnia odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone zdrowemu odżywianiu. Prelekcja poprowadzona przez dietetyczkę Mościckiego Centrum Medycznego Aleksandrę Padło dotyczyła głównie składników, których niedobory najczęściej dotykają osób w wieku podeszłym.

Do substancji szczególnie ważnych dla ludzi starszych należy białko. Istotne jest także dostarczanie organizmowi witaminy D. – Wraz z wiekiem suplementacja tą witaminą staje się niezbędna przez cały rok, także w porze letniej. Powodem jest fakt, że obniża się jej  przyswajalność z syntezy przezskórnej – tłumaczyła dietetyczka MCM. Podkreślała także, że niezwykle ważna u seniorów jest aktywność fizyczna oraz kontakty z innymi osobami. To właśnie ruch jest podstawą piramidy stylu życia seniorów.

Przy kompozycji talerza specjalistka od żywienia skupiła się na diecie przeciwzapalnej oraz jednej z najlepiej ocenianych na świecie – diecie DASH. Ona właśnie, wraz z dietą śródziemnomorską, należą do sposobów żywienia, zalecanych w chorobach krążenia. Obie bazują na produktach jak najmniej przetworzonych, na przewadze produktów roślinnych i pełnoziarnistych produktach zbożowych. Przypomnijmy, że ze względu na zwiększone ryzyko odwodnienia, seniorom zaleca się wypijanie około 30 ml wody na 1 kg masy ciała.

Dodajmy, że w ramach Białego tygodnia odbywały się także indywidualne bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci, dotyczące diagnozy wad postawy.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content