Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w celu zniwelowania przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien i torebek stawowych. Tak można scharakteryzować terapię falą uderzeniową. O taki sprzęt wzbogacił się właśnie Dział Fizjoterapii Mościckiego Centrum Medycznego. Na urządzeniu wykonywane są świadczenia na zasadach komercyjnych. Szczegóły pod numerem telefonu 14 688 05 73.

Prócz uśmierzania bólu sprzęt działa także przeciwzapalnie. Pobudza również krążenie krwi oraz odpręża i relaksuje. – Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, bóle barku, kolano skoczka czy zmiany przeciążeniowe ścięgna Achillesa – wylicza Mateusz Gdowski, kierownik Działu Fizjoterapii.

Sprzęt działa w oparciu o mechaniczne fale, posiadające niewielką częstotliwość. Są one wytwarzane pod wysokim ciśnieniem w krótkim czasie Dzięki temu tuż po przyłożeniu głowicy fala przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów, trafiając w konkretne miejsce, objęte schorzeniem. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych. Zwiększa ona także gęstość i poprawia jakość tkanki łącznej, dzięki zwiększeniu produkcji kolagenu. 

Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta po konsultacji ze specjalistą. W celu zauważania efektów, należy jednak wykonać niemniej niż 3 zabiegi. Dodajmy, że leczenie falą uderzeniowa jest bardzo skuteczne. Większość pacjentów odczuwa ustąpienie dolegliwości lub znaczną poprawę. Zabiegi są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content