Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Na to pytanie ma odpowiedzieć kolejne spotkanie z cyklu Z dziennika profilaktyka. Tym razem podczas otwartej edukacyjnej prezentacji w Mościckim Centrum Medycznym analizowany będzie wpływ środków masowego przekazu na nasze zwyczaje żywieniowe. Spotkanie zwyczajowo odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca czyli 28 września.

Media kreują zainteresowania, marzenia; współtworzą system wartości i ukazują wzory do naśladowania. Coraz częściej przekazują także informacje na temat zdrowia. Przekonują o tym, jak ważna jest dbałość o siebie, wygląd i kondycję. Popularyzacja zdrowego stylu życia jest zjawiskiem korzystnym. W dobie epidemii otyłości i innych chorób cywilizacyjnych istotne jest wskazywanie właściwej drogi postępowania i doradzanie, w jaki sposób dbać o zdrowie. Ważna jest także zachęta do badań kontrolnych.

Media mogą jednak również negatywnie wpływać na zdrowie. Popularyzując wizerunek szczupłej sylwetki, wywołują chęć dążenia do ideału. Zdarza się, że publikowane zdjęcia ludzi po zabiegach chirurgicznych lub poddane obróbce cyfrowej doprowadzają do powstawania kompleksów. Powoduje to kłopoty osób dążących do osiągnięcia wykreowanych ideałów. Naśladując idoli łatwo popaść w kompleksy, co przyczynia się do utraty poczucia własnej wartości. Zdarza się, że chcąc dorównać wzorcom, ludzie gubiąc własną podmiotowość i popadają w zaburzenia psychofizyczne. W rezultacie tracą kontrolę nad własnym życiem.
– Dlatego tak istotne jest, aby nie zawsze ufać informacjom z mediów. Warto je czerpać z wiarygodnych źródeł np. rzetelnych portali odwołujących się w do badań naukowych – tłumaczy Małgorzata Zyder dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego, która poprowadzi prezentację.

Więcej szczegółów podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej MCM na I piętrze budynku przy ulicy Kwiatkowskiego. W sprawie szczegółów można telefonować pod numer 14 688 05 50.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content