Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mieszkańcy Tarnowa, pomiędzy 60. a 74. rokiem życia mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Osoby w tym przedziale wiekowym są najbardziej narażone na zachorowania i powikłania pogrypowe. Realizacja programu finansowanego przez samorząd miasta rusza od 15 września. W Mościckim Centrum Medycznym szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Szczegóły pod numerami tel. 14 68 80 550 lub 14 68 80 551.

Do szczepienia należy zgłaszać się z dowodem osobistym w rejestracji Mościckiego Centrum Medycznego przy ulicy Kwiatkowskiego 15. Podanie szczepionki VAXIGRIP TETRA poprzedzone jest wizytą kwalifikacyjną. Program w całości finansowany z budżetu Miasta Tarnowa. W tym roku na jego sfinansowanie przeznaczono 50 tys. zł.

Warto przypomnieć, że od 1 września szczepionki przeciwko grypie są bezpłatne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, oraz dla osób powyżej 65. roku życia. Pięćdziesięcioprocentowa refundacja przysługuje natomiast dorosłym w wieku od 18 do 64 lat. W obu tych przypadkach przed zaszczepieniem potrzebna jest jednak recepta.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content