Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ten sposób opieki stworzył nowe możliwości diagnostyczne i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u swojego lekarza rodzinnego. Teraz z opieki koordynowanej mogą korzystać także pacjenci Mościckiego Centrum medycznego poniżej 18. roku życia. Oznacza to, że lekarze POZ w sytuacjach uzasadnionych medycznie mogą zlecać badania wcześniej zarezerwowane dla specjalistów.

Opieka koordynowana wcześniej została uruchomiona w Mościckim Centrum Medycznym dla dorosłych pacjentów POZ ze schorzeniami z zakresu kardiologii oraz diabetologii. To choroby, które najczęściej dotykają pacjentów. Pacjenci w sumie skorzystali już z nowej formy opieki 700 razy.

Takie leczenie jest oparte na Indywidualnym Planie Opieki Medycznej. Terapia uwzględnia nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ, a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje, np. z dietetykiem. Nowym rozwiązaniem jest także możliwość konsultowania stanu zdrowia pacjenta przez lekarza POZ z lekarzem specjalistą. Bezpośrednie omówienie wyników badań pacjenta i dalszego przebiegu leczenia między lekarzami wpływa na większą skuteczność terapii oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Opieka koordynowana podkreśliła także rolę koordynatora. To osoba, który dba m.in. o lepszą komunikację na linii lekarz – pacjent, szczegółowo informuje pacjenta o kolejnych etapach leczenia, współpracuje z osobami, które udzielają świadczeń medycznych w ramach opieki koordynowanej. Warto dodać, że w roku pacjent ma prawo do jednej porady kompleksowej, nie więcej niż 6 porad edukacyjnych oraz do 3 porad dietetycznych.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content