Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zaburzenia nastroju, snu, lęk, niekontrolowane wybuchy złości, napady paniki, zaburzenia odżywiania, a nawet biegunki, zawroty głowy czy przyspieszone bicie serca.  To objawy, które mogą sugerować potrzebę konsultacji z lekarzem psychiatrą. Świadczeń w Poradni Zdrowia Psychicznego Mościckiego Centrum Medycznego od 07 września będzie udzielał lek. Damian Dudek. Porady na zasadach komercyjnych będą się odbywały w czwartki w godz. od 15:20 do 20:00.

Świadczenia z obszaru psychiatrii obejmują diagnostykę i leczenie zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Diagnostyka kończy się ustaleniem planu leczenia terapeutycznego z uwzględnieniem  – w razie potrzeby – farmakoterapii. Wizyta u psychiatry przebiega podobnie, jak wizyta u każdego innego lekarza, dlatego nie ma powodu, aby się jej obawiać. Zazwyczaj rozpoczyna ją wywiad z pacjentem, rozmowy o problemie, a następnie specjalista stawia diagnozę.

Poradnia zazwyczaj leczy zaburzenia, takie jak  schizofrenia, depresja, nerwica, padaczka, narkomania, psychoza alkoholowa czy  organiczne zaburzenia psychiczne. To często pierwsze miejsce kontaktu osoby z problemem natury psychicznej ze specjalistą. Różnica między psychologiem a psychiatrą jest taka, że ten drugi prócz prowadzenia diagnostyki i leczenie sprawdza także, czy złe samopoczucie nie wynika np. z choroby tarczycy czy chorób neurologicznych. Lekarz psychiatra może też wypisywać recepty na leki, wystawiać zwolnienia lekarskie i kierować pacjentów na badania laboratoryjne. Nr telefonu do rejestracji 14 688 05 85.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content