Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. W praktyce jednak codzienny natłok spraw powoduje, że często badania odkładamy na później. Świetną okazją do tego, aby o siebie zadbać może być Dzień Kobiet. Szeroki pakiet badań diagnostycznych proponuje 8 marca Mościckie Centrum Medyczne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Mammografia,  która pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w piersi wtedy, gdy nie są one wyczuwalne będzie wykonywane w dwóch turach. Badanie, które pozwala w sposób bezinwazyjny wykryć zmiany nowotworowe  we wczesnym stadium rozwoju wykonywane będzie pomiędzy godzinami 08:00 a 10;00  oraz od 14:30 do 16:00. Mammografia powinna być wykonywana co 2 lata pomiędzy 50. a 69. rokiem życia, a także w przypadku wątpliwości po wykonanym badaniu dotykowym.

Kolejnym proponowanym badaniem jest cytologia, która wykonywana będzie od 14:30 do 17:00. To podstawowa diagnostyka ginekologiczna, realizowana w kierunku nowotworu szyjki macicy. Jest ona badaniem przesiewowym, co oznacza, że jej celem jest wykrywanie chorób szyjki macicy przed wystąpieniem objawów lub zmian przedchorobowych, a także kontrola stanu zdrowia. Zaleca się, aby pierwsze badanie tego typu zostało wykonane w wieku 20-25 lat lub niebawem po rozpoczęciu współżycia.

Także pomiędzy godz. 14:30 a 17:00 można będzie wykonać ginekologiczne USG. To profilaktyczne badanie narządów płciowych kobiet, realizowane przy użyciu aparatu ultrasonograficznego. W przypadku wszystkich dorosłych pań ten rodzaj badania jest zalecany do wykonania co dwa lata. W tych samych godzinach można także skorzystać z wizyty w Poradni Ginekologiczno-Położniczej. Od 14:30 przez dwie i półgodziny panie przyjmować będzie tu lekarz ginekolog Ewa Rytwińska.

Ponadto w Mościckim Centrum Medycznym 8 marca w godzinach od 7:00 do 14:35 pacjentki będą mogły także wykonać badanie estradiolu, przydatne w diagnostyce wielu chorób, a także badanie CA 125, wykorzystywane jako narzędzie pierwotnej diagnostyki onkologicznych schorzeń jajnika oraz CA 15.3, stosowane w diagnostyce raka sutka.

W programie Profilaktyki w Dniu Kobiet znalazły się także elementy edukacji. Pomiędzy godz. 14:00 a 17:00 zaplanowaliśmy także naukę samobadania piersi. Stanowi ono pierwszy, podstawowy krok w profilaktyce raka piersi. Pomaga wykryć chorobę, gdy stan jej zaawansowania rokuje szanse wyleczenia. Pozwala też na zauważenie zmian w strukturze, kształcie i wyglądzie piersi. Szczegóły dotyczące akcji można poznać w Poradni Położniczo-Ginekologicznej MCM przy ulicy Kwiatkowskiego 15 na lub pod numerem telefonu 14 688 05 10.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content