Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Jeszcze przez trzy miesiące panie z Tarnowa i okolic mogą skorzystać z programu profilaktycznego Siła Kobiety, dotyczącego zapobiegania onkologicznym schorzeniom piersi. Mościckie Centrum Medyczne przedłużyło czas trwania programu, który realizowany będzie do końca marca.  Prócz bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku od 50. do 69. lat można także skorzystać porad informacyjnych i prozdrowotnych szkoleń edukacyjnych. Rejestracja pod numerem telefonu 882 663 380 i 14 688 05 63.

Naturalny przebieg raka piersi jest zwykle długi. Choroba w początkowym stadium przebiega często bezobjawowo. Badanie mammograficzne pomaga w sposób bezinwazyjny wykryć zmiany we wczesnym stadium, od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się jawne klinicznie.  Diagnostyka jest  dedykowana dla pań najbardziej zagrożonych zachorowaniem. Charakteryzuje się wysoką skutecznością, a jej czułość  jest oceniana na poziomie 80-95%. Nowoczesny sprzęt pomaga wykryć zmiany o wielkości od 3 mm. Im wcześniej zostaną one zdiagnozowane, tym większa szansa na powrót do pełnego zdrowia.

Specjaliści podkreślają, że ważne jest także regularne, samodzielne badanie piersi pod kątem obecności guzków lub innych zmian, wyczuwalnych w dotyku. Trzeba jednak pamiętać, że guzki nie zawsze oznaczają nowotwór złośliwy. Jednak każda zmiana wykryta w piersi podczas samobadania powinna być skonsultowana z lekarzem.

Program Siłą Kobiety oferuje też możliwości transportu na badania pacjentek z dysfunkcją narządu ruchu oraz dofinansowania kosztów dojazdu na badania paniom z orzeczeniem niepełnosprawności. Kiedy kobieta ma problem z wykonaniem badania, ponieważ opiekuje się osobą potrzebującą wsparcia, jest możliwości zwrotu kosztów opieki zastępczej, zorganizowanej na czas wykonania badania. Mammografia wykonywana jest od poniedziałku do piątku oraz jedną sobotę w miesiącu w Mościckim Centrum Medycznym przy ul. E. Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content