Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Specjaliści szacują, że ponad 90 procentom pacjentów, którzy zgłaszają się z bólem towarzyszącym chorobom można skutecznie pomóc. Usługi specjalistyczne realizowane dotychczas w Mościckim Centrum Medycznym na warunkach komercyjnych będą teraz także udzielane bezpłatnie dla pacjentów, dzięki finansowaniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  Świadczeń w Poradni Leczenia Bólu od 1 stycznia udzielał będzie lek. specjalista anestezjologii i intensywnej terapii Wojciech Suseł. Aby się zarejestrować, należy zatelefonować pod numer 14 688 05 50.

Ból to nieprzyjemne doznanie, z którym każdy z nas spotyka się wielokrotnie. Boimy się wynikającego z niego cierpienia. Tymczasem problem narasta. Wraz z wydłużeniem długości życia zaczynają się ujawniać różnego typu patologie w narządzie ruchu. Powodują one, że leczenia przeciwbólowego wymaga coraz więcej pacjentów. Zazwyczaj prócz bólu, są oni leczeni równocześnie z powodu innych schorzeń. Powoduje to konieczność indywidualizacji postępowania przeciwbólowego, którą zapewnia porada lekarza specjalisty.  

Lekarz Wojciech Suseł to uznany specjalista o długoletnim doświadczeniu. Zwraca on uwagę na fakt, że ostry ból po operacji utrudnia zdrowienie i zwiększa ryzyko powikłań. Często wiąże się również ze stresem i niepewnością. Nie bez znaczenia z farmakologicznego punktu widzenia jest fakt, że prawidłowo leczony ból pozwala na wcześniejsze uruchomienie pacjenta po operacji i zmniejsza liczbę powikłań. Co więcej, zmniejsza także ryzyko transformacji ostrego bólu pooperacyjnego w ból przewlekły, który nierzadko staje się koszmarem dla pacjentów. Warto dodać, że do poradni leczenia bólu może skierować każdy lekarz, na czele z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Takie skierowanie powinien otrzymać pacjent, w przypadku którego występują jakiekolwiek trudności w procesie leczenia bólu, a także pacjent, który po prostu wyraża chęć leczenia w poradni leczenia bólu.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content