Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Mościckie Centrum Medyczne będą otoczeni bardziej kompleksowym wsparciem. Prócz interdyscyplinarnego zespołu specjalistów mogą oni także liczyć na wolontariuszy. Spółka zawarła porozumienie, regulujące zasady tej pomocy w placówce.

Na mocy porozumienia chorych odwiedzają działacze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Ich zamierzeniem jest tworzenie relacji opartych na przyjaźni i empatii pomiędzy wolontariuszem, a podopiecznym. Celem tych zabiegów jest poprawa jakości życia pacjentów. Wolontariusze troszczą się o kondycję psychiczną podopiecznych: towarzyszą im na co dzień, a jeśli to możliwe chodzą na spacery. Spotkania z wolontariuszami pomagają odświeżyć dawne zainteresowania. Dają też możliwość porozmawiania o tym, co ważne. Na razie wolontariusze odwiedzają sześciu chorych. 

– Czekamy jednak na zgłoszenia kolejnych osób, które chciałby się zaangażować w wolontariat w naszym ZOL-u – mówi Elżbieta Kurowska, kierownik Oddziału Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej. W tej sprawie zainteresowani mogą telefonować do sekretariatu Oddziału pod numer 14 688 05 23.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od blisko 20 lat. Zapobiegając marginalizacji osób starszych dociera do potrzebujących pomocy. Działacze stowarzyszenia przypominają, że budowanie bliskich i serdecznych relacji z drugim człowiekiem wymaga czasu i regularności. Dlatego wolontariat towarzyszący to spotkania minimum raz w tygodniu na minimum dwie godziny. Wolontariusze nie wyręczają ani nie zastępują pracowników medycznych. Dbają o to, by seniorzy poczuli, że stali się dla kogoś ważni. – Dobro wraca. Tak samo jak uśmiech. Im życzliwiej się do siebie odnosimy, tym dłuższe relacje budujemy – przekonują.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content