Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Aby skutecznie przywracać sprawność fizyczną osobom z ograniczeniami ruchu kluczowa jest prawidłowa diagnostyka. Zespół fizjoterapeutów Mośckiego Centrum Medycznego podniósł właśnie  swoje kompetencje w tym zakresie, poprzez udział części personelu w specjalistycznym szkoleniu. Było ono także poświęcone wykorzystaniu w pracy terapeutycznej specjalnej platformy Bobo Pro Lite.

Precyzyjna diagnostyka jest kluczem do udanej terapii. Wiedza fizjoterapeutów często pozwala na identyfikowanie zaburzeń czy napięć w ciele na podstawie badań podmiotowych. Dokładny wywiad, testy funkcjonalne czy analiza chodu zazwyczaj pomagają dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne. W praktyce jednak na postawę ciała, przewlekłe bóle i wiele zależności w ciele duży wpływ mają schorzenia z przeszłości. Mogą to być zarówno kontuzje sprzed lat, jak również styl życia. Dlatego przy planowaniu terapii istotne jest opracowanie dawnych dolegliwości. Dokładny wywiad połączony z odpowiednim badaniem bywają na tyle skuteczne, że celowana terapia znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia zakresy ruchu już na początku terapii.

Uczestniczący w szkoleniu specjaliści poznawali także zasady wykorzystania baropodometrii. Szeroki zakres treningów i poziomów ćwiczeń równowagi oraz koordynacji oferuje inteligentna platforma Bobo Pro Lite, montowana na dyskach sensomotorycznych. Mościckie Centrum Medyczne wprowadza niebawem takie urządzenie do praktyki terapeutycznej. Trening na platformie wzmacnia mięśnie nóg, kostek, bioder i pleców, dbając o kręgosłup i prawidłową postawę. To doskonałe narzędzie do leczenia zaburzeń ruchowych. Dzięki szerokiej gamie protokołów ćwiczeń, fizjoterapeuci mogą dostosować plan pod dany cel w szerokim zakresie, od leczenia urazów przez terapię zaburzeń ruchowych po treningi koordynacji. Pacjent balansując ciałem steruje programami rehabilitacyjnymi, a wirtualna rzeczywistość zwiększa jego motywację i zaangażowanie.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content