Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, także w naszym Centrum. Staramy się Pacjentom złagodzić konieczność spędzania tych wyjątkowych dni poza domem. Jednym ze sposobów jest wspólne kolędowanie. Przed południem nasz Oddział odwiedzili kolędnicy z Grupy Kumotry. Wnieśli nie tylko muzykę, ale także dużo dobrej energii i uśmiechu.

Był to czas wspólnego kolędowania i składania życzeń. Uśmiechy mieszały się ze wzruszeniem, zresztą nie tylko u naszych pacjentów, ale też u gości i członków naszego zespołu. Kolędnicy odwiedzili nas w odpowiedzi na zaproszenie kierownik Oddziału Elżbiety Kurowskiej. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób umilają naszym podopiecznym ten trudny czas. To chwile pełne wyzwań także dla rodzin naszych pacjentów. Jak się okazuje czasami niewiele potrzeba, aby smutek zamienić w radość – mówi Elżbieta Kurowska.

A goście oddziału byli znamienici. Kumotry – najbardziej znana tarnowska grupa folklorystyczna – mają już 65 lat! Zespół powstał w 1957 roku, zaś kilka tygodni temu świętował rocznicowy jubileusz. Przez lata była to głównie grupa kolędnicza. Po czasie zajęli się także śpiewaniem pieśni ludowych. Założycielem był Mieczysław Gibała. Jak tłumaczą najstarsi członkowie dawniej nie mówiło się wujku, ciotko tylko kumotrze. Właśnie tak często określali się krewni. Grupa była typowo rodzinna, jak mówiono kumoterska, stąd też nazwa „Kumotry”, która pozostała do dziś.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content