Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne poszerza zakres usług. Świadczenia Poradni Endokrynologicznej dotychczas dostępne na zasadach komercyjnych od 1 stycznia 2023 roku będą też finansowane przez NFZ . Endokrynologia szuka przyczyn i leczy zaburzenia hormonalne. Ze względu na złożoność problemów zdrowotnych lekarze mają często kilka specjalizacji. W Poradni Endokrynologicznej świadczeń udzielać będzie lekarz Partycja Kosińska, specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i hipertensjologii. Właśnie ruszyła rejestracja.

Endokrynologia pomaga w przypadku wielu różnych dolegliwości. Pierwsze skojarzenie to problemy z tarczycą. Jednak specjaliści zajmują się także zaburzeniami wynikającymi z chorób  przysadki mózgowej, nadnerczy, trzustki, jąder czy jajników. Rolą tych gruczołów jest produkcja hormonów oraz kontrola ich wydzielania. Endokrynologia bada zaburzenia ich funkcjonowania, które sprawiają, że wydzielają za mało lub za dużo hormonów. Specjaliści szukają przyczyn tych zaburzeń i leczą je, po wykonaniu badań diagnostycznych. W praktyce zdarza się, że zmiany wymagają jedynie obserwacji i częstszych wizyt kontrolnych.

– Wynegocjowanie kontraktu na Poradnię Endokrynologii to dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. Dotychczas Pacjenci na wizyty finansowane przez NFZ musieli czekać przez wiele miesięcy – mówi prezes Mościckiego Centrum Medycznego Jan Musiał. Wśród symptomów świadczących o zaburzeniach hormonalnych są: osłabienie i niestabilny nastrój, problemy ze skórą, trądzik, nadmierne owłosienie lub wypadanie włosów, a także problemy z zajściem w ciążę. Dolegliwości wynikające z zaburzeń hormonalnych mogą też powodować nagły przyrost lub spadek masy ciała,  niezwiązany ze zmianą diety czy stylu życia oraz zwiększoną potliwość, duszność czy drżenie rąk.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania

Skip to content