Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

W miesiącu Świadomości Raka Piersi przypominamy o tym, że czujność onkologiczna powinna towarzyszyć paniom przez cały rok, bo wcześnie wykryty rak piersi to szansa na całkowite wyleczenie. Z powodu zainteresowania do końca roku wydłużamy czas akcji „Masaż po mammografii”.  Panie w wieku od 50. do 69. lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały takiego badania mogą to zrobić w Mościckim Centrum Medycznym, w ramach programu Siła Kobiety. Przy okazji otrzymają kupon na masaż relaksacyjny w Gabinecie Dentystycznym PB Dental przy ulicy Krakowskiej  113. Na badanie można się zarejestrować telefonując pod numer 882 663 380.

Przeprowadzenie badania profilaktycznego, powinno mieć na celu utwierdzenie w przekonaniu, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku. Odwrotne podejście generuje stres. Tymczasem wiele pań odkłada badania właśnie ze strachu o wykrycie choroby, zapominając o tym, że rozpoznanie we wczesnym stadium to największa szansa wyleczenia.

Przypomnijmy, że prócz mammografii ważnym elementem profilaktyki jest także samobadanie piersi. Niestety, jak pokazał tegoroczny Narodowy Test Zdrowia Polaków, wciąż zbyt mało Polek prowadzi taką profilaktykę. Samobadanie piersi regularnie, czyli co najmniej raz w miesiącu wykonuje tylko co czwarta kobieta. Co gorsza w ostatnich latach nastąpił spadek liczby pań regularnie się badających. Tymczasem najczęstszym objawem raka jest guz, który w wielu przypadkach może wykryć sama chora. Często wyraźnie różni się on od otaczających go tkanek. Zmiana najczęściej jest niebolesna, a pacjentki rzadko zgłaszają towarzyszące jej objawy. Jak prawidłowo wykonywać samobadanie można się dowiedzieć z publikowanego materiału.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content