Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Program badań diagnostycznych 40 plus okazał się bardzo skuteczny, dlatego Ministerstwo Zdrowia zamierza go przedłużyć. Przypomnijmy, że pakiet badań wprowadzony w związku z epidemią COVID-19 jest dostępny dla osób od 40. roku życia. Aby je wykonać w Mościckim Centrum Medycznym należy się kontaktować z Koordynatorem POZ. Można to zrobić telefonując pod numer 14 688 05 88 w godz. 08:00 do 10:00 w poniedziałki, czwartki i piątki, oraz w godz. od 12:00 do 13:00 we wtorki i środy.

Korzyści programu to wczesna diagnostyka, będąca sposobem na życie w zdrowiu i uniknięcie długiego leczenia, w konsekwencji późnej diagnozy. Ale też uzyskanie wiedzy o swoim zdrowiu i możliwość analizy nawyków oraz stylu życia. W końcu to także zaoszczędzenie czasu, przez wykonanie badań bez zapisywania się do lekarza po skierowanie.

Ministerstwo zamierza przedłużyć program, by skorzystać z niego mogła  jak największa liczba pacjentów. Liczne zakażenia wirusem SARS-CoV-2 spowodowały zmiany w stylu życia wielu osób, wpłynęły przede wszystkim na mniejszą aktywność ruchową i większy stres, potęgując zachorowania na najczęstsze choroby cywilizacyjne: układu krążenia i metaboliczne. W pakiecie diagnostycznym prócz pomiaru ciśnienia, masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie i obliczenie wskaźnika masy ciała znalazły się także: morfologia krwi, stężenie cholesterolu albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi, próby wątrobowe, poziom kreatyniny i kwasu moczowego we krwi oraz badanie ogólne moczu. Ponadto mężczyźni mogą też wykonać badanie PSA wykorzystywane w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu przerostu oraz raka prostaty.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content