Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Prace modernizacyjne trwające w Mościckim Centrum Medycznym pomogły już w przebudowie i zagospodarowaniu dwóch pomieszczeń na pierwszym piętrze. Nowa pracownia USG poprawiła komfort wykonywania tej diagnostyki, a lekarze opisujący wyniki mają lepsze warunki pracy.

Dotychczasowa lokalizacja gabinetu USG utrudniała wejście do pomieszczenia osobom, poruszającym się o kulach czy na wózku. Niekomfortowy był także transport pacjentów na łóżkach szpitalnych. Nowy gabinet posiada wejście bezpośrednio z rozległej poczekalni i nie powoduje dyskomfortu.
– Staramy się, aby modernizacja poprawiała warunki wykonywania badań diagnostycznych, ale służyła także personelowi – tłumaczy dyrektor do spraw eksploatacyjno – inwestycyjnych Mościckiego Centrum Medycznego Witold Golemo. Dodaje on, że u lekarzy przeprowadzka do nowego pomieszczenia wywołała radość. Dotychczas wyniki badań opisywali w mocno naświetlonym pomieszczeniu, posiadającym okna od strony południowej. Teraz zaciemnione okna od północy zapewniają stonowane światło, sprzyjające dokładnemu odczytywaniu danych z badań. W nowej pracowni wykorzystywany jest precyzyjny, jeden z najnowocześniejszych w regionie ultrasonografów. Przypomnijmy, że USG to nieinwazyjna, bezbolesna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazowego przekroju badanych narządów. Na podstawie uzyskanych wyników specjaliści podejmują decyzje o leczeniu, profilaktyce lub też odstępują od stosowanej terapii. Z nowego pomieszczenia korzystają zarówno lekarz internista, jak i specjaliści ortopedzi.  

Dodajmy, że w pomieszczeniach zajmowanych dotychczas przez Pracownię USG powstaje nowy gabinet, który będzie wykorzystywany przez chirurgów i ortopedów. Remont przejdzie także Gabinet Diagnostyczno-Zabiegowy lekarza POZ na parterze, gdzie poprawi się oświetlenie i odmalowane zostaną ściany. Prace mające na celu poprawę estetyki zaplanowano ponadto w pobliżu rejestracji.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content