Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do Mościckiego Centrum Medycznego. Szczepienia bezpłatne są wykonywane dla pacjentów od szóstego miesiąca życia, którym Narodowy Fundusz Zdrowia potwierdza prawo do świadczeń. Dotyczy to także osób, którzy nie korzystają z podstawowej opieki zdrowotnej w MCM.

Wcześniej uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli: seniorzy 75 plus i kobiety w ciąży. Z 50-procentową refundacją szczepionka była dostępna dla osób po 65. roku życia, dzieci i pacjentów z grup ryzyka. – Zależy nam na tym, by jak najwięcej mieszkańców regionu mogło ochronić się przed grypą, dlatego rozszerzyliśmy grupę, która ma możliwość przyjęcia szczepionki bezpłatnie – informuje prezes Mościckiego Centrum Medycznego Jan Musiał.

Aby się zaszczepić nie potrzebna jest recepta. Wystarczy umówić termin w Mościckim Centrum Medycznym. Można to zrobić osobiście przy ulicy Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie lub telefoniczne pod numerem 14 688 05 50. Przed podaniem preparatu pacjent udaje się na wizytę do lekarza kwalifikującego. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów infekcji i gorączki. Dodajmy, że przyjęcie szczepionki przeciwko grypie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją, a także znacznie ogranicza ryzyko powikłań.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content