Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Wyszliśmy ciężsi o kilka kilogramów z pandemii i ograniczeń, które zamknęły nas w domach. Liczba osób z nadwagą i otyłością znacząco wzrosła. Prawdopodobnie dlatego podczas Dnia Babiego Lata, który odbył się na tarnowskich Błonach dużą popularnością cieszyły się porady i konsultacje dietetyczne, realizowane przez Mościckie Centrum Medyczne.  Na stoisku spółki można było także skorzystać z porad fizjoterapeuty i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak być bezpiecznym w Internecie.

Pandemia wraz z ograniczeniami w zakresie izolacji i zakazów przemieszczania się znacząco wpłynęła na nasz styl życia. Stres i przygnębienie często prowadziły do podjadania, szczególnie produktów słodkich i bogatych w przetworzone tłuszcze. Z badań wynika, że blisko połowa z nas zauważyła spożywanie większych ilości jedzenia i przekąsek. U prawie jednej trzeciej doprowadziło to do zwiększania masy ciała. Stąd tarnowanie, którzy brali udział w Dniu Babiego Lata często wykonywali analizę składu masy ciała. Analiza taka pokazuje, ile mamy w ciele wody, tłuszczu czy mięśni – tłumaczy dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego Aleksandra Padło. Dzięki proporcjom tych składowych specjalista może wyliczyć indywidualne zapotrzebowanie na energię. Jeżeli będziemy jedli więcej, niż potrzebujemy będziemy gromadzić tkankę tłuszczową, w odwrotnym przypadku będziemy ją gubić. Wprowadzając właściwą dietę redukcyjną, najczęściej zmniejszamy nieco węglowodany i tłuszcz. – Trzeba być jednak uważnym, ponieważ np. węglowodany to jedno z głównych paliw dla naszych komórek i mózgu – dodaje Aleksandra Padło. Zaznacza ona także znaczącą rolę zmiany stylu życia i aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia oraz właściwej sylwetki ciała.

Dodajmy, że podczas Dnia Babiego Lata na najmłodszych czekał mobilny plac zabaw, a wokół wielkiego ogniska śpiewano piosenki. W programie imprezy znalazł się darmowy poczęstunek, były występy artystyczne, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, eksperymenty naukowe i pokazy sprzętu strażackiego.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content