Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Duże zainteresowanie świadczeniami pierwszego w Tarnowie stacjonarnego hospicjum pokazało, jak potrzebne były tego typu ośrodek. Placówka, która powstała w Mościckim Centrum Medycznym wypełniła już niemal wszystkie miejsca. Pobierane są wnioski od kolejnych, zainteresowanych osób.   

Najwięcej chorych trafia do hospicjum ze szpitali. Często o przyjęcie pytają także bliscy pacjentów przebywających w domu. Zdarza się, że o przeniesienie do Mościc zabiegają rodziny tarnowian, którzy dotychczas korzystają ze świadczeń placówek opieki paliatywnej poza miastem. Hospicjum utworzono przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym MCM. Według kierującej pracą placówki Elżbiety Kurowskiej wsparcia – prócz samych chorych, często zmagających się z bólem – potrzebują także ich rodziny. – Mają one zapewnioną opiekę psychologiczną, rozmawiają z nimi także inne osoby z naszego zespołu – relacjonuje Elżbieta Kurowska.  

– Hospicjum, które powstało po kilku latach starań dysponuje 12 miejscami. Opieka jest bezpłatna dla osób ubezpieczonych, a do skorzystania z niej potrzebne jest skierowanie, wystawione przez lekarza. Co ważne nie ma żadnej rejonizacji, a komplet potrzebnych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej spółki. Placówka mieści się  w pokojach jedno- i dwuosobowych na drugim piętrze budynku – informuje prezes Mościckiego Centrum Jan Musiał. Dodajmy, że umowa z NFZ na opiekę hospicyjną została popisana na 5 lat. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content