Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Uruchomienie pierwszego stacjonarnego hospicjum w Tarnowie coraz bliżej. Kompletowany jest zespół placówki. Lekarze mogą kwalifikować chorych do skorzystania z tej formy opieki. Hospicjum z dwunastoma łóżkami rozpoczyna pracę  w Mościckim Centrum Medycznym 1 lipca. 

Opiekę w placówce tego typu sprawuje interdyscyplinarny zespół specjalistów. Prócz lekarzy tworzą go także pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog, jak również – na życzenie chorego – kapelan. Pobyt i świadczenia są bezpłatne dla Pacjenta, w całości refundowane ze środków pochodzących z kontraktu z NFZ. Do rejestracji konieczne są dokumenty, które można pobrać ze strony www spółki. Prócz skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego do przyjęcia potrzebne są także: zaświadczenie lekarskie z aktualnymi wynikami badań, historią choroby i przebiegiem wcześniejszego leczenia onkologicznego. Niezbędne jest także zgoda pacjenta do objęcia opieką paliatywno-hospicyjną oraz upoważnienie do dokumentacji medycznej.

Według danych NFZ obecnie w Małopolsce na milion mieszkańców przypada 102 łóżka hospicyjne. Od lipca będzie to 109 łóżek. Z danych demograficznych wynika, że liczba osób, które potrzebują takiej opieki z roku na rok rośnie. Starzenie się społeczeństwa oraz ogromny postęp medycyny spowodowały znaczne wydłużenie się życia. Choroby wcześniej nieuleczalne w wielu przypadkach stają się przewlekłe.

Świadczenia hospicjum obejmują opiekę nad pacjentami w terminalnej fazie chorób, niepoddających się leczeniu przyczynowemu. W Mościckim Centrum Medycznym będzie ona udzielana w jedno i dwuosobowych pokojach na drugim piętrze budynku. Opieka hospicyjna ukierunkowana jest na poprawę jakości życia. Ma na celu zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie i łagodzenie cierpień. Więcej informacji pod numerem telefonu 14 688 05 23.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content