Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Było dużo śmiechu, dobrej zabawy, ale też refleksji dotyczących zdrowia. Mościckie Centrum Medyczne było partnerem gminnych obchodów Dnia Dziecka w Wierzchosławicach. Pracownicy spółki przed Centrum Kultury Wsi Polskiej przypominali, że po otwarciu nowego mostu na Dunajcu interdyscyplinarna placówka medyczna działa po drugiej stronie rzeki.

Podczas imprezy dominowały zabawy dla dzieci, były zjeżdżalnie i rywalizacja sportowa. Na stanowisku Mościckiego Centrum Medycznego najmłodsi mogli dokonać kontroli prawidłowego rozwoju kręgosłupa.  Efektem długotrwałego siedzenia przy komputerze bywa zgarbiona pozycja, związane z pogłębieniem się tak zwanej kifozy piersiowej. Dzieci z plecami okrągłymi często mają pochyloną głowę, wysunięte do przodu barki i przykurczoną klatkę piersiową. Może to skutkować bólami pleców, a nawet problemami z oddychaniem. Fizjoterapeuci spółki prowadzili wstępną diagnozę wad i rekomendowali ćwiczenia, pomagające we właściwym rozwoju.

Podczas imprezy można było także porozmawiać o zdrowiu, zmierzyć ciśnienie i wagę. Najczęściej rozmowy o profilaktyce medycznej inicjowały babcie, które pojawiły się na imprezie ze swoimi wnukami. Rozmawiały m.in. o szczegółach cieszącego się popularnością programu Siła Kobiety. Ponieważ świadomość dotycząca tego, że łatwiej jest leczyć schorzenia w początkowej fazie jest coraz popularniejsza z programu skorzystało już ponad 2300 pań.  Pacjentki w wieku 50-69 lat mogą bezpłatnie wykonać mammografię po warunkiem, że nie robiły tego badania w ciągu ostatnich dwóch lat. Aby się zarejestrować należy telefonować pod numer 882 663 380.  

Zadawane pytania dotyczyły także profilaktycznego programu badań cytologicznych. Jest on przeznaczony dla kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały takich badań. Bezpłatna i niewymagająca skierowania diagnostyka ma zabezpieczyć panie przed rakiem szyjki macicy. Więcej informacji i rejestracja pod numerem 14 688 05 10. Sprzyjająca aura i otwarcie nowego mostu sprawiły, że obchody Gminnego Dnia Dziecka w Wierzchosławicach cieszyły się dużą popularnością.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content