Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Sprawdzenie kondycji zdrowotnej w wielu wymiarach będzie możliwe podczas profilaktycznej akcji badań Biały Tydzień, organizowanej przez Mościckie Centrum Medyczne we współpracy z Radą Osiedla Mościcie. Oznacza to, że w okresie od 30 maja do 3 czerwca w siedzibie spółki można będzie wykonać szereg badań. W przypadku wykrycia symptomów chorób Pacjenci będą mogli szybko rozpocząć leczenie.  Mieszkańcy Mościc mogą się rejestrować osobiście w siedzibie MCM przy ul. Kwiatkowskiego 15, telefonicznie pod numerem 14 688 05 07 lub elektronicznie przesyłając mail na adres: erejestracja@mcm.net.pl .

Początek akcji podporządkowany zostanie schorzeniom kardiologicznym. Niewydolność serca, choroba niedokrwienna, miażdżyca i schorzenia naczyń mózgowych są bardzo często przyczyną zgonów.  Z powodu pandemii w ciągu ostatnich dwóch lat zmniejszyła się liczba specjalistycznych zabiegów koronarografii czy angioplastyki. Pacjenci nie przestali jednak chorować na zawały serca.  Przestali tylko zgłaszać się po specjalistyczną pomoc, ponieważ niechęć do wizyt w przychodniach wynikała z obaw o zakażenie. Efektem jest wzrost śmiertelności, spowodowany chorobami układu sercowo-naczyniowego. Według specjalistów przed nami jeszcze kolejna, odłożona w czasie fala problemów zdrowotnych, spowodowanych narastającą po cichu epidemią niewydolności serca. Dlatego warto skontrolować swój stan zdrowia 30 maja podczas wizyty w  Poradni Kardiologicznej MCM. Tutaj konsultacji  w godz. 16:00 do 20:00 udzielać lek. Agnieszka Wojtasik-Spyra. Przed wizytą w gabinecie zabiegowym nr 9 wykonywane będzie badanie EKG. 

Wtorek 31 maja przebiegał będzie pod hasłem  „Zdrowe zęby dzieci”. W Poradni Stomatologicznej lekarki Natalia Deptuch i Klaudia Kocoł-Strojna będą wykonywały przegląd uzębienia Pacjentów, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

W środę 1 czerwca swoje zdrowie w Poradni Położniczo-Ginekologicznej będą mogły skontrolować Panie. Tutaj w ramach konsultacji lekarz Ewa Rytwińska wykonywać będzie badanie cytologiczne i  ginekologiczne USG. W przypadku potrzeby Pacjentki otrzymają skierowane na badania analityczne. Ponadto Panie będą mogły otrzymać także skierowanie na badania profilaktyczne wykonywane w Pracowni Mammograficznej w godz. 10:30-14:30.

Czwartek 2 czerwca poświęcony będzie zdrowemu odżywianiu. Na konsultacje w zakresie kompozycji diety w godzinach od  09:00 – 14:00 zaprasza dietetyk MCM Aleksandra Padło.

W piątek 3 czerwca można będzie sprawdzić wzrok. Problemy z nim to jeden z negatywnych skutków pandemii. Zdalna nauka i praca, załatwianie spraw online, zakupy w internecie spowodowały, że  zaczęliśmy spędzać przed komputerem długie godziny. W rezultacie wzrósł odsetek Pacjentów narzekających na krótkowzroczność. W godz. 11:00 – 14:00 w Poradni Okulistycznej na zainteresowanych czekać będzie lekarz Anna Sztorc. Zaproszenie jest skierowane szczególnie do seniorów.

W ten sam dzień w Poradni Urologicznej zdrowie będą mogli skontrolować także Panowie. W ramach profilaktyki nowotworowej w Poradni Urologicznej w godz. od 15:00 do 18:00 konsultacji będzie udzielał lekarz Romuald Krawczyk. Specjalista będzie też wykonywał urologiczne usg. Przez wizytą należy zrobić badanie całkowitego poziomu PSA – stosowane w profilaktyce raka prostaty. Można je wykonać po odebraniu skierowania z rejestracji ogólnej Mościckiego Centrum Medycznego, najpóźniej w dniu wizyty do godz. 09:30.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content