Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Uruchomienie chirurgicznych zabiegów komercyjnych znacznie poprawiło dostępność tych świadczeń w Mościckim Centrum Medycznym. Coraz częściej  zdarza się, że Pacjenci wybierają świadczenia dostępne niemal od ręki w Poradni Chirurgii Ogólnej.

W celu realizacji nowych świadczeń został zakupiony nowoczesny sprzęt. Do zabiegów ambulatoryjnych wykonywanych najczęściej należy usuwanie znamion, brodawek czy kaszaków i tłuszczaków, ale też korekcja blizn oraz plastyka wrastających paznokci. Zdarza się, że takie zmiany wpływają negatywnie na naszą samoocenę oraz pogarszają nasze samopoczucie. Mogą być także początkiem poważnych schorzeń, w tym nowotworów. Chirurgiczne usunięcie takich zmian umożliwia histopatologiczne przebadanie wyciętej tkanki i dalsze, właściwe leczenie. Groźne mogą być szczególnie takie zmiany, które w krótkim czasie zmieniają swój kształt, zabarwienie, wielkość, otacza je czerwona obwódka lub są sączące.

Zabieg usuwania zmian skórnych zazwyczaj nie jest skomplikowany.  Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny.  Zdarza się, że za jednym razem dokonuje się usunięcia kilku zmian.

Oprócz zabiegów, lekarz Andrzej Martyna, specjalista chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej, diagnozuje i kwalifikuje pacjentów do zabiegów chirurgicznych, wykonywanych w warunkach sali operacyjnej. Są to najczęściej przepukliny, zespoły cieśni nadgarstka, żylaki kończyn dolnych czy tak zwane przykurcze Dupuytrena.  W szerokim zakresie są także diagnozowane i leczone choroby chirurgiczne. Dodajmy, że Mościckie Centrum Medyczne zabiega o kontrakt na realizację świadczeń chirurgicznych, refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content