Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Osoby po czterdziestce mogą się kompleksowo przebadać. Mościckie Centrum Medyczne realizuje program Profilaktyka 40 plus. Ma on ułatwić Pacjentom dostęp do badań, z których skorzystanie utrudniła pandemia . W ramach programu osoby od 40. roku życia mogą zostać objęte profilaktyczną diagnostyką, w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych.

Epidemia koronawirusa i związana z nią zmiana stylu życia, wpłynęły na ograniczenie aktywności fizycznej oraz wzrost natężenia stresu. Spotęgowało to ryzyko zachorowania na najczęstsze choroby cywilizacyjne – metaboliczne i układu krążenia. Te ostatnie są główną przyczyną zgonów w naszym kraju. Dlatego należy systematycznie wykonywać badania profilaktyczne, aby nie przeoczyć początkowo drobnych problemów związanych ze zdrowiem i zareagować odpowiednio wcześnie.

Badania wykonywane w ramach programu obejmują  m.in. morfologię krwi, stężenie cholesterolu, ocenę funkcji wątroby, kreatyninę i badanie ogólne moczu. Mężczyźni mogą wykonać także badanie PSA, realizowane w kierunku raka prostaty. Aby uzyskać e-skierowanie, trzeba wypełnić ankietę na swoim koncie IKP albo za pomocą infolinii tel 22 735 39 53 w godz. 08:00-18:00.  Ankieta składa się z modułów dotyczących aktywności fizycznej, nawyków żywieniowych, pomiarów antropomedycznych, ryzyka i choroby kardiometaboliczne, ale też picia alkoholu, palenia tytoniu czy chorób nowotworowych.

Pacjenci, zainteresowany wykonaniem badań w Mościckim Centrum Medycznym powinni się  kontaktować się z Koordynatorem POZ pod numerem telefonu 146 880 588 w poniedziałki w godz. 08:00-12:00, we środy w godz. 14:00-15:00 lub piątki w godz. 09:00-12:00.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content