Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Poradnię Pediatryczną Mościckiego Centrum Medycznego  wyróżnia indywidualne podejście do najmłodszych Pacjentów, wykwalifikowani lekarze i personel oraz niezwykle przyjazna architektura. Teraz atutów placówki będzie jeszcze więcej. Do zespołu Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci dołącza lekarz pediatra Elżbieta Polańska-Kisiel, posiadająca także specjalizacje z zakresu endokrynologii i diabetologii dziecięcej.  

„Lekarz z powołania, bardzo dokładna, stawia trafne diagnozy. Jest przy tym miła dla małego pacjenta, zawsze dokładnie wytłumaczy rodzicowi problem medyczny. Bardzo kompetentna i naprawdę zna się na tym, co robi. Jestem z niej bardzo zadowolona”.  Takie opinie towarzyszą pracy lek Elżbiety Polańskiej-Kisiel. Jej specjalizacje są pomocne we wczesnym diagnozowaniu wielu chorób. Tak było np. w przypadku mamy małego Bartłomieja, która w portalu Medycyna Praktyczna napisała: Pani Doktor okazała ogromne zrozumienie i wsparcie dla mnie jako rodzica jak również dla mojego syna, gdy zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1 i trafiliśmy na Oddział Diabetologii Dziecięcej w Prokocimiu. W tak trudnej dla nas sytuacji Pani Doktor wspaniale pokazała nam że z tą chorobą można normalnie żyć, za co jestem ogromnie wdzięczna. Teraz jesteśmy pod opieką Pani Doktor w Poradni Diabetologicznej – na lepszego Lekarza nie mogliśmy trafić. Dodajmy, że lek. Elżbieta Polańska-Kisiel zwyciężyła w plebiscycie Hipokrates Małopolski w Tarnowie w 2022 roku w kategorii pediatra.

Diabetologia dziecięca zajmuje się wykrywaniem, leczeniem i profilaktyką cukrzycy oraz zapobieganiem powikłaniom tej choroby. Natomiast endokrynologia dziecięca to specjalizacja medyczna, skupiona na niewłaściwym wydzielaniu hormonów, czyli diagnozowaniu i leczeniu problemów, dotyczących patologii gruczołów endokrynnych i tkanek o zbliżonej funkcji. Chodzi o choroby tarczycy, nadnerczy, przysadki oraz problemy metaboliczne, które w wieku dziecięcym i młodzieńczym mogą charakteryzować inne objawy, niż w wieku dorosłym.

Przypomnijmy, że w Poradni Pediatrycznej MCM małych pacjentów przyjmują nadal doświadczeni lekarze pediatrzy: Dorota Witalis-Grzebieniarz, Anna Markowska oraz Agata Stepek.  Zaufanie rodziców zadowolonych z udzielanych świadczeń przełożyło się się na fakt, iż leczą oni ponad 1300 dzieci z Tarnowa i okolic. Po zatrudnieniu lekarz Polańskiej-Kisiel prawdopodobnie liczba podopiecznych Poradni jeszcze wzrośnie. Również prowadzony w Poradni punkt szczepień cieszy się ogromnym  zaufaniem. Dlatego Mościckie Centrum Medyczne jest liderem w regionie, jeśli chodzi o liczbę szczepień najmłodszych Pacjentów. Lekarze są także w stałym kontakcie z rodzicami. Aby poprawić komunikację z przychodnią wprowadzona została możliwość rejestracji telefonicznej od godziny 7:30.  Aby zarejestrować dziecko należy telefonować pod numer 14 688 05 84.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content