Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Od 1 listopada  do skorzystania Programu Profilaktyki Raka Piersi uprawnionych będzie więcej kobiet. Pacjentki w wieku od 45 do 74 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne w Mościckim Centrum Medycznym. Obecnie z tej możliwości korzystają panie między 50 a 69 rokiem życia. Rejestracja osobiście w siedzibie spółki i pod numerami telefonów 882 663 380 i 14 688 05 63.

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Wśród nowotworów stanowi blisko jedną czwartą zachorowań  i jest przyczyną niespełna 15% zgonów. Dane pokazują, że warto rozszerzać programy profilaktyczne. Mammografia to prosty, nieinwazyjny i skuteczny sposób wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, który znacząco poprawia rokowanie.

Od stycznia tego roku na wykonanie takiego badania w MCM zdecydowało się ponad blisko 1150  pacjentek. Bardzo istotne jest również systematyczne przeprowadzania badania. U części pacjentek pokutuje przeświadczenie, że skoro regularnie badają się w pracowni USG zbędne jest wykonywanie mammografii. Tymczasem ultrasonografia odgrywa bardzo ważną rolę, jednak jako uzupełnienie mammografii i na odwrót. USG nie jest w stanie wykryć wszystkich zmian w piersiach. Wykazuje ono np. mniejszą skuteczność jeśli chodzi o mikrozwapnienia, które pozostają niewidoczne w innych badaniach. Tymczasem mikrozwapnienia – jeśli tworzą skupisko – mogą świadczyć o pierwszej oznace rozwijającego się raka. I to właśnie mammografia jest w stanie je wykryć, zanim będą wyczuwalne palpacyjnie. Pozwala to rozpocząć jak najszybciej odpowiednie leczenie.

Przypomnijmy, że Mościckie Centrum Medyczne posiada wysokiej klasy cyfrowy aparat mammograficzny, który zapewnia szybkie i bezpieczne wykonywanie badań. Sprzęt emituje znacznie mniejsze dawki promieniowania, niż aparaty analogowe. Badania wykonywane są w Mościckim Centrum Medycznym w Tarnowie przy ul. E. Kwiatkowskiego 15, na pierwszym piętrze. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content