Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Wstępne konsultacje postawy ciała najmłodszych przeprowadzane były podczas spotkania Dobrodzień 2023, które odbyło się na Placu Rybnym w Tarnowie. Na stoisku Mościckiego Centrum Medycznego nie zabrakło także konsultacji dietetycznych i informacji o programach profilaktycznych, realizowanych przez spółkę.  

Problemy z prawidłową postawą coraz częściej dotykają dzieci i młodzież. Długotrwały siedzący tryb nie wpływa pozytywnie na właściwe ustawienia kręgosłupa i miednicy organizmu dziecka. Początek wakacji to dobry czas na sprawdzenie, czy nasze pociechy rozwijają się prawidłowo. W sytuacji wstępnego potwierdzenia wad postawy, warto zasięgnąć porady specjalistów. Od lipca świadczenia z zakresu diagnozy i rehabilitacji wad postawy uruchamia Mościckie Centrum Medyczne. Pierwsza okazja do wstępnych konsultacji była już podczas spotkania pod hasłem Dobrodzień, zorganizowanego w minioną niedzielę.

Na Placu Rybnym nie zabrakło konsultacji dietetycznych. Pacjenci pytali dietetyczkę spółki Aleksandrę Padło m. in. o to, po jakie produkty najlepiej sięgać przy kompozycji menu w chorobie nowotworowej. Innym poruszanym tematem była stosunkowo popularna ostatnio dieta bezglutenowa. Pojawiające się pytania dotyczyły także celiakii – choroby autoimmunologicznej, związanej z nieprawidłową reakcją układu odpornościowego, wywołaną przez gluten.

Dobrodzień skoncentrowany był wokół spraw związanych z integracją osób niepełnosprawnych z otoczeniem. Spotkanie w ramach święta miasta zorganizował samorząd Tarnowa. A koncert finałowy na Rynku odbył się pod okiem Wojtka Klicha.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content