Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ruszają zapisy na bezpłatne, edukacyjne porady zdrowotne, które od maja będą się odbywać w Mościckim Centrum Medycznym. Skompletowana już została lista tematów spotkań, które w otwartej formule zaplanowano do końca roku, zawsze w ostatnie czwartki miesiąca. Zapisy przyjmowane są w rejestracji MCM przy ulicy Kwiatkowskiego 15 lub telefonicznie pod numerem 14 688 05 50. Liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkania w Sali konferencyjnej MCM na I piętrze będą się odbywały w godzinach od 16:00 do 18:00. Pogadanki edukacyjne prowadzić będzie zespół składający się z: dietetyczek Aleksandry Padło i Małgorzaty Zyder oraz pielęgniarki Katarzyny Srebro i położnej Grażyny Jakubowskiej. Podczas spotkań będzie można zadawać pytania, doradzić się i wymieniać doświadczeniami. Udział w spotkaniach jest okazją do tego, aby w większym stopniu zadbać o zdrowie. Największy wpływ na nie mamy my sami. Aż w 53% zależy ono od stylu życia, na który składają się: sposób odżywiania się, aktywność fizyczna czy umiejętności radzenia sobie ze stresem. Jeśli jesteśmy zdrowi i zadowoleni pracujemy wydajniej, odpoczywamy efektywniej i łatwej radzimy sobie z przeciwnościami losu.

Na pierwsze spotkanie zaproszone są szczególnie panie spodziewające się dziecka i planujące ciążę. 25 maja tematem będzie żywienie kobiet ciężarnych. Natomiast 29 czerwca można się będzie dowiedzieć więcej na temat związków diety z chorobami tarczycy. 27 lipca zaplanowano spotkanie poświęcone żywieniu i suplementacji karmiących mam. A 31 sierpnia można się będzie dowiedzieć, jakie składniki żywnościowe są korzystne przy stanach zapalnych i jaka dieta jest polecana dla chorych cierpiących na przewlekłe choroby zapalne.  28 września analizowany będzie wpływ mediów na nasze zwyczaje żywieniowe. 26 października poruszony zostanie temat wspomagania terapii dietą w chorobie onkologicznej, ale też po zakończeniu terapii i w rekonwalescencji. Listopadowe spotkanie dotyczyć będzie cukrzycy w ciąży, a grudniowe żywieniu, suplementacji i zmianom, zachodzącym w organizmach pań w okresie menopauzy.

Kompozycja diety stanowić będzie istotną część porad, ponieważ co czwarty przypadek chorób cywilizacyjnych jest związany z nieprawidłowym modelem żywieniowym. W zachowaniu dobrego zdrowia istotna jest profilaktyka, której w znacznej części podporządkowane będą spotkania. Zespół edukacyjny zamierza także uczyć zachowań prozdrowotnych i rozbudzać potrzebę dbania o własne zdrowie oraz poczucie odpowiedzialności za zdrowie najbliższych.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content