Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Gwałtowny wzrost otyłości młodych ludzi wpłynął na pojawienie się wielu chorób metabolicznych, które kilkanaście lat temu się nie zdarzały lub występowały wyjątkowo w tej grupie wiekowej. Problem wynika z wyuczonych, nieprawidłowych nawyków. Redukowanie masy ciała w takich przypadkach powinno się zacząć od zwiększenia aktywności fizycznej oraz nauki prawidłowych nawyków żywieniowych. W znakomitej większości przypadków te zmiany są wystarczające. Część wymaga jednak większego zaangażowana i zastosowania konkretnej dietoterapii. 

Główny Inspektor Sanitarny zwraca uwagę na nieprawidłowe nawyki żywieniowe, takie jak spożywanie zbyt małej ilości świeżych owoców i warzyw. Mocno zauważalne jest też zwiększenie spożycia fast-foodów i słodzonych napojów, które nawet w niewielkiej porcji dostarczają nam ogromnej ilości dodatkowych kalorii. Zmiany to efekt siedzącego trybu życia dzieci i młodzieży. Niska aktywność fizyczna jest mocno zauważalna wśród młodego pokolenia. Właśnie nad tym, jako społeczeństwo, powinniśmy pracować.

Niekiedy dostarczenie tych produktów przysparza rodzicom wielu trudności. Są jednak sposoby na przemycenie owoców i warzyw do diety dzieci. Dobrze sprawdzą się koktajle, kolorowe sałatki, musy czy soki. Warto takie produkty przygotować w domu wspólnie z dziećmi. Jest to również forma nauki zasad żywienia oraz wybieranie bardziej wartościowych zamienników produktów. Zamiast sosu na bazie majonezu i śmietany, sami możemy przygotować sos na bazie jogurtu. To jedna z wielu możliwości, które możemy zaproponować naszym dzieciom.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content