Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne znalazło się w grupie placówek, które otrzymały wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umożliwiło to zrekompensowanie kosztów zakupu nowoczesnego aparatu RTG, wykorzystywanego w spółce. Podpisanie umowy w tej sprawie z Zarządem Województwa odbyło się w tarnowskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego, a spółkę reprezentował prezes Jan Musiał.   

Dzięki zakupowi Pracownia Rentgenodiagnostyki MCM, która wcześniej wykorzystywała wyeksploatowany, analogowy aparat RTG obecnie oferuje szybkie i bezpieczne badania na sprzęcie cyfrowym. Na nowym aparacie wykonywanych jest blisko 10 tysięcy zdjęć rocznie, a ich wyniki wydawane są pacjentom na płytach CD. Cyfrowy obraz można dowolnie obrabiać za pomocą dedykowanej stacji diagnostycznej. W praktyce z jednej ekspozycji można uzyskać obraz tkanek miękkich jak i kostnych, ustawić poziom zaczernienia, kontrastu, powiększyć i dokonać pomiarów.

Ważne są także ekonomiczne związane z inwestycją. Wynikają one z likwidacji kosztownej obróbki chemicznej filmów klasycznych oraz utylizacji odpadów. Radiologia cyfrowała umożliwiła likwidację ciemni. Po remoncie jest ona obecnie wykorzystywana jako pomieszczenie pracowni, służącej do opisu i interpretacji wykonanych zdjęć.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content